Mitä tekisitte jos olis kokonainen viikko omaa aikaa? Missä vain ja kenen kanssa vain?
Minä haluaisin viettää sen yhdessä nuoruuteni suuren Rakkauden kanssa. Kokeilla onko seksi vielä yhtä ihanaa, puheenaiheet yhtä kiinnostavia
ja miettiä yhdessä miksi tiemme erosivat.
Minä haluaisin viettää sen yhdessä nuoruuteni suuren Rakkauden kanssa. Kokeilla onko seksi vielä yhtä ihanaa, puheenaiheet yhtä kiinnostavia
ja miettiä yhdessä miksi tiemme erosivat.
Vastaukset 9
Vanhimmat
on valmis pettämään!
Ketä pettämään?
Mietityttänyt ennenkin tuo omaa aikaa. Mulla on kolme lasta, joista pari jo maailmalla. Yksinhuoltajana olen heidät kasvattanut. Onnistunut joten kuten, mutta välit on ainakin kunnossa. Niin no siis, mun mielestä kaikki aika on ollut ja on edelleenkin omaani. Kenen muun? Lasten, miehen, työnantajan, yhteiskunnan? Olen tehnyt elämässä valintoja, jotka on kyllä ohjanneet sitä, miten olen joutunut aikani käyttämään. Mutta valinnat ovat oleet omiani. Mistä tulee se tunne, ettei ole omaa aikaa?
Kuitenkin, jos saisin valita ihan mitä vain, haluaisin olla viikon lapsi ja kokea, että minua rakastetaan juuri sellaisena kuin olen ja että äiti on minua varten.
Lappiin.
Minun nuoruuden rakkaus oli pöhöttynyt monsteriksi.
Ei näkynyt enää hurmaavat hymykuopatkaan, ihran
alta.
Autiolle saarelle meren keskelle erään kanssa..
pilkille
menen mökille Iijoen rantaan, vielä on hiihtokelit ja pilikilläkin käyn.
se lapsuus vietetty,,,kesäisin rannalla mökillä, ja talvisin kuivalla maalla.