Uskovaista porukkaa

Nyt se on todistettu Linux/Unix kansa on uskovaista porukkaa, ilmankos ne tyrkyttää myös käyttöjärjestelmää hanakasti.

Eihän siinä mitään, jokainen uskoo mitä uskoo

mutta jotain rajaa, heiiiiii

http://www.bibletime.info/
7484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

raamatustahan voisi väsätä open source -projektin wikityyliin. niin että jokainen voi kirjoittaa ja muokata. uskoisin että muutamassa vuodessa olisi paljon alkuperäistä raamattua kiinnostavampi painos luettavana.

Äänestä
  • se pitäisi kyllä siis kirjoittaa ihan alusta alkaen. nykyinen raamattu kun ei taida olla GPL-lisenssillä. tai mistä minä sitä tarkistan kun ei raamattua ole.

    Äänestä

  • cnyyvannzn kirjoitti:

    se pitäisi kyllä siis kirjoittaa ihan alusta alkaen. nykyinen raamattu kun ei taida olla GPL-lisenssillä. tai mistä minä sitä tarkistan kun ei raamattua ole.

    Asenna bibletime
    mutta itse olisin GFDL puolella näissä lisenssi asioissa

    Äänestä

. . . ja toiset taas sanovat Linuxin olevan suoraan Saatanasta ja Linusin itse olevan kommunistien kätyri.

No, pääasia, että kaikille kelpaa ilmainen, turvallinen ja ennenkaikkea helposti omaan makuun muokattava käyttöjärjestelmä. 'Antaa kaikkien kukkien kukkia' ei todellakaan ole Microsoftin slogani. :D

Äänestä

Eiköhän se uskovaisuus aja ennemminkin näitä windowsin trollaajia?

Pienintäkään teknistä perustetta ei löydy mutta silti annetaan ymmärtää että kaikkien pitäisi sitä käyttää. Kaiken järjen vastainen ajatus.

Käyttäytymistieteessä ilmiön nimi on paradoksi.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Paradoksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piruperkele kirjoitti:

Nyt se on todistettu Linux/Unix kansa on uskovaista porukkaa, ilmankos ne tyrkyttää myös käyttöjärjestelmää hanakasti.

Eihän siinä mitään, jokainen uskoo mitä uskoo

mutta jotain rajaa, heiiiiii

http://www.bibletime.info/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu