Olin päättänyt ottaa itseäni niskasta kiinni ja toteuttaa pitkäaikaisen haaveeni ulkomaille lähdöstä. Uusi kaupunki ja uudet opiskelukaverit, kokonaisen vuoden ajan, lämpöä, etelän intensiivisyyttä ja ruskettuneita latino-miehiä suklaisine silmineen, mikä unelmien täyttymys. Taksin napattuani, ja taksikuskille osoitteen sanottuani keskityin vain katselemaan ikkunoista ulos. Viiletimme pitkin moottoritietä, palmujen lävitse, kimaltavien rantojen ohitse ja kaarroimme vihdoin pikkukujalle “calle Vittoriolle”, jolla sijaitsisi uusi asuntoni.
Massiivinen kivitalo, rapistuneella vaaleanpunaisella värillään tuntui kuin luodulta minulle. Maksoin kyydin ja taksikuski pyyhäsi pois iskien minulle silmää. Ystäväni olivat jo etukäteen varoitelleet espanjalaismiehistä. Ilmiselvästi vaalealle skandinaaville riittäisi vientiä. Asunto numero 5 ovelle raahauduttuani, tunsin hermostuksen hiipivän ja vakavoittavan kasvoni, kokosin itseni ja koputin ovelle. Sisältä kuului kovaäänistä musiikkia ja hakkasin ovea uudelleen, hermostus alkoi muuttua jo ärtymykseksi. Yllättäen ovi kiskaistiin edessäni auki ja edessäni seisoi noin 25-vuotias mies, jonka ulkomuoto sai minut haukkomaan henkeä. Tunnetilojen vaihtelu tuntui olevan päivän sana. Sí? Sanoi mies, katsoen minua arvostellen päästä varpaisiin. “Me llamo Emilia” esittelin huonolla espanjallani ja selitin olevan uusi alivuokralainen. Miehen kasoille levisi suuri hymy ja hän johdatti minut keittiöön. Silmäilin ympärilleni enkä voinut olla huomaamatta asunnon kodikasta ilmettä, täällä viihtyisin varmasti – syy tosin tulisi olemaan aivan jokin muu kuin mitä alunperin oletin.
Hieman vaivaantuneena kysyin missä huoneeni oli vai joutuisinko kenties nukkumaan sohvalla olohuoneessa. Mies kaappasi minut vierelleen, ja hetken pyristeltyäni vastaan, sopeuduin tähän tuntemattoman miehen yllättävään läheisyyteen. Miesystävää en ollut tullut tänne hankkimaan, vaan keskittymään vakavasti espanjan kielen opiskeluihin. En kuitenkaan voinut olla huomaamatta miehen voimakkaita piirteitä, lainehtivia tummia hiuksiaan ja täydellisiä valossa kimmeltäviä silmiään. Kenties mies tunsi kiinnostukseni ja kehoni kuumottumisen, hän kovensi otetaan siirtäen käsiään vähitellen lantiolleni. Emilia, hän huokasi, ja veti lähelleen. Hämmennyksestä sekaisin, annoin hänelle periksi ja hipaisin hänen poskeaan. Huomasin hänen silmissään kaihoisan ja himokkaan katseen kun hän vilkuili vartaloani. Kevyen suudelman saattelemana hän johdatti minut sängylle ja alkoi hitaasti avaamaan kesämekkoni vetoketjua. Tunsin rintakehäni nousevan kiihkeän hengityksen johdosta ja rintani kohoilivat odottavasti, kihelmöivä tunne lisääntyi katsoessani hänen vartaloaan, joka kietoi minut syleilyynsä. Suudelmat muuttuivat intensiivisiksi ja vaativiksi, otteet voimakkaammiksi ja vaativammiksi...
Varsinainen action tästä puuttuu..lopun voi jättää oman mielikuvituksen armoille ;)
liiankin kiltti novelli
2
6021
Vastaukset
- donnadonna
no, ei ollut huonokaan. suurena plussana tässä se, että todellakin mies viettelee naisen. en kestä lukea näitä prinsessamies-tarinoita täällä enää, vaikka olisivat kuinka hyvin kirjoitettuja. siis en jaksa lukea näitä suomalaisia tarinoita, joissa nainen tekee kaikki aloitteet ja mies on joku helevetin prinsessa. aaaaaargh!
kiitos siis sinulle tästä, ihan inspiroiva tämä oli. - Tarina kuukaudessa
En pidä itsekään rivosta ja rumasta panemisesta. Mukava on lueskella siistejä ja mielikuvituksellekin aihetta antavia tarinoita. Kun siihen aktiin mennään, niin senkin voi kuvailla kiihottavasti ja kauniisti.
Olen itsekin kirjoitellut ja pistänyt nettiin tarinoitani. Toivoisin vaan useimmin rakentavia kannanottoja. Jatka vaan. Se on mukavaa.
Käy tutustumassa muillakin foorumeilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää2414723Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4553393Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt152388Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa232031Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja91273Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat281169- 741083
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691045- 791044
- 54956