AAKKOSET

pitää osata!

Opettaja käski opetella aakkoset huomiseksi.
Kun pikku-kalle tuli kotiin hän kysyi äidiltään "Voisitko opettaa minulle aakkoset?"
Pidä turpa kiinni!" äiti vastasi vihaisena sitten hän meni isosiskonsa ovelle ja kuuli isosiskonsa sanovan kännykkään "Jees"
Sitten Pikku-kalle meni pikkuveljensä ovelle hän kuuli pikkuveljensä leikkivän batmanillä "dididididididi batman!" Hän kävi vielä isänsä luona ja kysyi "voisitko opettaa minulle aakkoset?" Isä mumisi "...roskiksessa..."
No, koitti sitten se odotettu huominen opettaja kysyi "Pikku-kalle luettelisitko meille aakkoset?" Pidä turpa kiinni!" vastsi Pikku-kalle " Nyt mennään rehtorin puhutteluun!" opettaja tiuskaisi "Jees!" sanoi pikku kalle.
Saavuttiin rehtorin koppiin "Jaahas mikäs nimesi on?" Kysyi rehtori "dididididididi batman!"
Pikku-kalle vastasi " Ja missäs asutte?" "Roskiksessa" pikku-kalle sanoi.

2

2732

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huippulaatua

      Mikä on musta ja törmäilee metsässä puihin?
      - Stevie Wonder Jukolan viestissä.

    • Kalle se osaa tämän viihdyttämisen taidon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1722
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1558
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      42
      1059
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      919
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      881
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      836
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      778
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      770
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      768
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      740
    Aihe