Mietin tässä sellaista, että eikös yleensä meikki ja kampaus tehdä ennen kuin laitetaan hääpuku päälle? Asun aika kaukana sieltä missä meikkaus, kampaus kuvaus ja mietin, että missä sen puvun sitten laitan päälleni!
missä järjestyksessä
tietämätön...
41106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tehdään juuri tuossa jjärjestyksessä, ettei puku vain likaantuisi. Vihitäänkö teidät kirkossa vai missä? Luulisi, että siellä on joku huone jossa voit vaihtaa vaatteita.
Riippuu puvusta: minun puku taas täytyi laittaa ennen kampausta päälle, jotta sen pukeminen onnistuisi, eikä kampaus kärsisi. Eli tapauskohtaista.
Me mennään ristiäisten yhteydessä naimisiin, ja käydään valokuvassa. Ei siis perinteiset häät.. no, tyhmääkin tyhmempi kysymys:
Meikkaan itse, mutta käyn kampaajalla. Meikkaanko jo ennen kampaajalle menoa, miten se yleensä menee??
Aika muhkeat häät ja meillä oli 2 svittiä varattuna miehelle ja morsiammelle.. ja sitten siinä morsiammen huoneessa kyllä tehtii kaikki samaan aikaan että siitä hotellista lähettiin pukeutuneina ja hyvin laitettuina mutta ekaksi meikit.. hiukset ja hääpuku