Rantaväylä

Muistattehan ettei rantaväylän kameroissa ole nopeusmittausta, vaan ainoastaan punaisia päin ajavat kuvataan. Eli ajelkaa reippaasti.
4639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

aikaan ollenkaan

sitä 1 kappalettahan ne kierrättää , tai ovat kierrättäneet niissä neljässä pöntössä

kumma kyllä kamera on tutkalla varustettu , luulisi että vain punasia päin ajelua tarkkailevaa valvontaa voisi toteuttaa ilman tutkaakin , enkä ole kyllä koskaan kuullut että missään suomessa olisi kameroita laitettu tarkkailemaan valojen noudattamista , hah ????????

Kyl se kamera kunhan sen sinne paikalle saavat tarkkailee todella vain nopeutta , aika reilusti saa vaan heijastin pintaan ajaa (sen kyl sit erottaa) et välähtäis , olisko 15 tai 20 kmh säädetty ylitysraja ?

Äänestä
  • Niissä ei ole tutkaa kuten ei ole yhdessäkään tolpassa. Nopeusmittaus olisi silmukalla. Se valvoo nimenomaan valoja. Näköjään pelote riittää kun joku tulee tännekin selittämään siinä olevan nopeusmittauksen. Etsipä käsiisi yksikin ylinopeussakon siinä automaattisesti saanut ..

    Äänestä

  • tiedetään kirjoitti:

    Niissä ei ole tutkaa kuten ei ole yhdessäkään tolpassa. Nopeusmittaus olisi silmukalla. Se valvoo nimenomaan valoja. Näköjään pelote riittää kun joku tulee tännekin selittämään siinä olevan nopeusmittauksen. Etsipä käsiisi yksikin ylinopeussakon siinä automaattisesti saanut ..

    Kahdessa pöntössä on kamerat, jotka aktivoituvat ylinopeudesta tai punaisiin ajamisesta. Olen itse ollut vierellä, kun oranssi salama leimahti pimeällä. Aika leimaus! Minut ohittanut ajoi n. 80 - 90 kmh nopeusantureihin, vihreiden valojen palaessa joten kyseessä oli ylinopeutta ajaneen kuvaus.

    Äänestä

  • Seatti kirjoitti:

    Kahdessa pöntössä on kamerat, jotka aktivoituvat ylinopeudesta tai punaisiin ajamisesta. Olen itse ollut vierellä, kun oranssi salama leimahti pimeällä. Aika leimaus! Minut ohittanut ajoi n. 80 - 90 kmh nopeusantureihin, vihreiden valojen palaessa joten kyseessä oli ylinopeutta ajaneen kuvaus.

    Ei aktivoidu ylinopeudesta, vai saitko sitten sakon kun kerta kuva otettiin? Puhut vailla parempaa tietoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


stolttaaja kirjoitti:

Muistattehan ettei rantaväylän kameroissa ole nopeusmittausta, vaan ainoastaan punaisia päin ajavat kuvataan. Eli ajelkaa reippaasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu