Gianelli Extra

tietämätön.........

onko kenelläkään kokemusta tuosta Gianelli Extra/ Gianelli Extra Chrome putkesta?

-tuoko tehoja paljon?

-onko kuristuksia ,jos on niin onko helppo poistaa?

25

10014

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sherlock

      Giannelli extra on matalaviritteisille moottoreille sopiva ja lähinnä vakioputken korvike. Jos vakiopytylle sopivaa perustehoputkea haluat, leovince zx, tecnigas next-r tai giannelli next on aika hyviä ja halpoja.

    • miikeliini

      olisin ostamassa omaan aprilia sr 50 r kaasari malliin gianelli extra chrome teharin, niin tiedettekö pitääkö sen kans vaihtaa isompaa suutinta kun en haluais sitä virityksenä vaan tuninkina. :D

    • aaa346

      Pitää olla isompi suutin. Toimivuuden kannalta et voi jättää suutinta vaihtamatta, ja suosittelen samalla heittämään variaattoriin kevyempää rullaa ja 15% vp-jousi ja 15% kytkinjouset.

    • kiire1

      menneekö gianelli extra chrome putki sym jet eurox????

      • vihunnopee666

        riippuu ihan putken mallista onko vaaka vai pystysylinterille :)


    • yamahamafia764

      joku taisi sekoittaa giannelli extra ja next r nimittäin next r on vakioputken korvike toisin kun taas extra on lähes yhtä hyvä kuin stage 6 putki extra sopii myös korkeempi viritteisten 50cc ja perus 70cc kanssa hyvin. ittelläni on roxissa kiinni giannelli extra ja viilattu vakio sylinteri (pakoa levennetty 2mm ja korotettu 3mm) ja 17.5 mm kaasari ja kulkee gps 103km/h. eli voin suosittellä giannelli extraa :)

    • Jokuhyyppä2450

      Tarkoitatteko gianelli extralla. Gianelli extra v2 ?

    • Giannellimalossi

      Kyllä giannelli extra v2. Itselläni on roxissa kyseinen putki ja voin sanoa että kyllä on muuten potkua. Kiihtyy helvetin nopeesti ja huiput 85gps. Extra on melkeen yhtä tehokas ku stage 6 pro replica. Joku 0.5hp vähemmä tehoo ku pro replicas ja reverses. Oon testannu kaverin roxia jossa on pro replica ja ei huomaa mitää eroa tehois ainoastaa huiput on 87gps mutta muuten ei mitää tehoeroo noide välil oo molemmat lähtee yhtä äkäsesti(molemmat ovat myös säädöissä) eli voin kyl suositella extraa ja jos vertaa esim leovincee tai technigasi putkii ni ne ei oo mitää ton extra rinnal kulkee ja kiihtyy iha eritaval ku jollai" leluvincel"
      Extra ja stage ja reverse on parhaat teharit vakiopytyl (hyvii myös 70cc kanssa) ja extra on noista halvimpii eli se on halvimpia tehareit mitä on myynnis ja myös tehokkaimpia Suosittelen! Ja parhaat variaattorin säädöt extran kaa(mul on nää)
      : 4.8g rullat
      30% kytkin jouset
      30% vp jousi
      Ja siis se paska giannelli on next minkä joku oli sekottanu tähä.

      • Anonyymi

        Missä kohtaa extran kuri ku ei ainakaa alkukäyrässä oo


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Missä kohtaa extran kuri ku ei ainakaa alkukäyrässä oo

        Itelläkään ei oo alkukäyrässä


      • Anonyymi

        Eli onko gianneli extra v2 siis laillinen ja onko tietoa tulisko sakkoa?


    • Eitietoo

      Saako ton gianelli extra V2 putken kiinaskootteriin?

    • khyl666

      Riippuu mikä kiinanskoba. itte sain ainekin iskettyä kiinni

    • Anonyymi

      Meneekö gianelli extra v2 keeway RY6 skootteriin vuosimallia 2017

      • Anonyymi

        Meneehän se


    • Anonyymi

      Ite oisin laittamassa vakio skootteriin giannelli extra v2 nii mitä pitäs vaihtaa? Suutin? (En ois ottamassa kuria pois maksimissaan vähän viilaamassa).

      • Anonyymi

        Ja jos ei ota kuria pois niin kulkeeko kovempaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja jos ei ota kuria pois niin kulkeeko kovempaa?

        Tuskin kulkee kovempaa kurin kanssa, voi kulkea jopa hitaammin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuskin kulkee kovempaa kurin kanssa, voi kulkea jopa hitaammin.

        Juu. Osaatko sanoa että jos viilaa kuristaa esim vaikka noin ⅓ tai puolet pois nii pitääkö hommata isompi suutin, uus vp jousi tai uus kytkin jousi (minarellin vaaka)


    • Anonyymi

      Yamaha jog r 2009, gianellin extra v2 laitoin ja pääsuutin tällä hetkellä vakioputken kanssa oli 65 (dellorto) paljonko isomman suuttimennlaitan (kurit pysyy paikallaan.

      • Anonyymi

        testaa itse


    • Anonyymi

      Onko 50 airsal luotettava tekniikka ja siihen päälle vielä gianelli extra putki?

      • Anonyymi

        on


    • Anonyymi

      Onko giannelli extra v2 laillinen putki?
      Jos ei oo nii paljon tulee sakkoa jos jää kiinni?

      • Anonyymi

        Jos siinä on E merkki niin se meinaa että se on laillinen mutta sisältää ilmeisemminkin jonkinnäköisen kurin putken sisällä. Kannattaa kuiteski viä tarkistaa jostain luotettavasta paikasta. Ja eine polliisit mittään sano jos se mopo kulkee 0-65kmh.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      181
      2336
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      183
      1944
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      171
      1784
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      117
      1610
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      31
      1555
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      113
      1355
    7. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      171
      1155
    8. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      166
      1096
    9. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      77
      1093
    10. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      59
      1045
    Aihe