Eli siis mikä on noin 100 neliön talon uuden peltikaton hinta?
peltikaton
hinta?
102629
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sama kun kysyisit, että mikä on auton hinta.
Yhtä helppo vastata.
tyhmyyteni.. Olen meinaa Nainen isolla N:LLÄ. Ja olen ostamassa taloa, johon pitäisi vaihtaa katto. Välikatto ok. Tarkennan hieman kysymystä, eli mihin hintaan halvimmillaan saisi sellaiseen noin 100 neliön taloon pellit ja ne olis hyvä saada sinne kiinnikin :)
sillä peltimalleja on useita eli esim. konesaumakate, tiilijäljitelmä, profiilipellit. Värejä on useita, pinnoitteita on useita esim. maali, Pural, erilaiset muovipinnoitteet.
Kuka katon asentaa, sinä itse vai joku sun tuttu vai ihan joku muu?
Minkälainen katto siinä on tällä hetkellä eli paljonko täytyy tehdä ns. valmistelevia töitä ennen kuin pääsee asentamaan uutta katetta.
Noihin kun vastailet niin sitten osaa paremmin sanoa, että paljonko maksaa.
on muuten maalattu kattopelti, eikä yhtään sen kummempaa..
Ei noilla tiedoilla tosiaan kovin valaistu, mutta ihan karkeasti arvioiden 5-7 tonnin luokkaa.
Siis vanhan purku ja uuden asennus tarvikkeineen.
Siis jos profiilipellistä on kysymys.
Tuolta voi löytyä jotain.
http://www.google.fi/search?hl=fi&q=pellin hinta&meta=
Tuolla taas oikea osasto kysymyksellesi.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=100&conference=4500000000000278&subcat=277
Onko pelti vaikea asentaa? Tarvitaanko siihen ammattiMIES?
ei ole vaikea asentaa. Piipun pellitys syytä teettää peltisepällä.
on jumalattoman kallis, ei se ny mitään rosteria sentään ole... lupaan sen tehdä alle 3000€, olkoon sitten minkämuotoinen tahansa!
Ota huomioon että 100m2 talossa on kattopinta n.150m2. Eikä sitä kukaan tee 3 tonniin tarvikkeineen.
Meillä 100 neliöö talo, katto 160. Huovan hinta asennuksineen alle 5 000, pelti asennuksineen ( aluskate, rännit, räystäspellit eli kaikki) 10 000e. Otettiin huopa kun vanhakin on huopa