Pyynikin

Sisäantennilla?
3221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko mäkiä ja rakennuksia välissä sekä onko ikkunasi lähettimen suuntaan yms. Kokeilemalla selviää.

Äänestä

Eli siis meinaatko näkyykö kuva pyynikissä sisäantennin kanssa?

Kaipa se näkyy kun se muaallakin näkyy, ja eiks Pyynikki oon vielä joku vuori tms.

Äänestä

meillä on itsellä kaapeli, mutta olen yrittänyt läppärissä olevalla pikkuantennilla ja myös siihen liitetyllä isommalla sisäantennilla saada digikanavia näkyviin, mutta mitään ei näy. Asumme Villilässä, mutta ikkunat eivät ole Pyynikille (vaan tietysti järvelle päin).
Luulin jo, että koko usb-viritin ei toimi kun mitään signaalia en saanut... Oltiin kuitenkin talvilomalla Vuokatissa ja siellä löytyi läppäriin heti signaali ja kuva oli mainio.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alilähettimen kantama? kirjoitti:

Sisäantennilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu