King Kong.

Joko suurmarket King Kong lopetti???

Aina on lappu luukulla, kun olen ovella käynyt.
71634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ileisesti King Kong jätti kirjanpidon hoitamatta, tuli vouti ja otti avaimet ja sulki paikan.

Äänestä

siel jatkuvasti. Josko sit ottasivat lapun pois.

Äänestä

Ovessa lappu: Kauppa suljettu ja iso mainosplakaatti poistettu.

Äänestä
  • ...arvata saattoikin, ettei tuommoinen epäsiisti halli-myymälä Riihimäellä menesty. Toivottavasti työntekijät sentään saivat palkkansa.
    Minneköhän takahallin huonekalut menivät? Huonekalut olivat ihan siistejä ja edullisia...

    Äänestä

  • Tiesinkin jo tuon kirjoitti:

    ...arvata saattoikin, ettei tuommoinen epäsiisti halli-myymälä Riihimäellä menesty. Toivottavasti työntekijät sentään saivat palkkansa.
    Minneköhän takahallin huonekalut menivät? Huonekalut olivat ihan siistejä ja edullisia...

    että olipas aevan ihaaaana duuni

    Äänestä

  • jotkut ei kirjoitti:

    että olipas aevan ihaaaana duuni

    Tais olla taas jonku peltosaarelaisen perustama kauppa seki. Eikö niille mikään riitä?

    Äänestä

  • Johannes perse kirjoitti:

    Tais olla taas jonku peltosaarelaisen perustama kauppa seki. Eikö niille mikään riitä?

    että tota ei kyl voi ny laittaa peltosaarelaisten syyksi koska satun tietämään että omistajat oli ulkopaikkakuntalaisia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


....? kirjoitti:

Joko suurmarket King Kong lopetti???

Aina on lappu luukulla, kun olen ovella käynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu