Olemme olleet mieheni kanssa nyt neljä vuotta yhdessä, ja meillä on myöskin (1v.) pieni vauva. Ongelmani on ensinnäkin se, että miehelläni ja minulla ei ole ollut seksielämää vauvan synnyttyä. Olen koittanut siitä huomauttaa, mutta ei.
Pari viikkoa sitten mieheni paras ystävä tuli hoitamaan vauvaa, minun ollessa asioilla, ja mieheni ollessa töistä Saksasta. Illalla kun tulin asioilta, (vauva oli jo nukkumassa) keitimme vielä kahvit. Joimme kahvia olohuoneessa, sohvalla vierekkäin. Lähdin hakemaan keittiöstä sokeria, ja kun tulin kompastuin mattoon ja kaaduin miehen syliin. Katselimme pari sekunttia toisiamme.. Kohta jo aloimme suutelemaan, ja riisumaan kiihkeästi toisiamme. Koskettelin miehen jäykkää kalua, joka jo kohta olikin sisälläni. Sohva natisi allamme, kun mies painoi kaluaan sisään ja ulos.. Minä voihkin ja hyväilin häntä himokkaasti.. Olin todella kaivannut tätä viimeisen vuoden tauon jälkeen.
Mieheni oli vielä silloin viisi päivää pois, ja mieheni ystävä kävi meillä joka päivä viiden päivän ajan "auttamassa minua vauvan kanssa". Nyt kun mieheni on palannut Saksasta, olen poikenut mieheni ystävän kanssa milloin mihinkin, hänen luo tai minun, miehini ollessa töissä. En vaan tiedä mitä tehdä. Rakastan miestäni kovasti, mutta rakastanko myös mieheni ystävää?? Vai onko hän minulle pelkkä panopupu? Haluan lapselleni hyvän elämän. Mutta mitä todellakin teen? Enkai nyt syrjähyppyjäkään voi jatkaa? Ja kuitenkin mieheni paras ystävä, pitäisikö kertoa miehelleni? Olenko huono äiti?! Kenelläkään samaa tilannetta?
Mieheni parhaan ystävän kanssa
6
24851
Vastaukset
- sulla on
Jatkat samaan malliin ja annat miehellesi aikaa selvitä siitä traumasta kun hänestä on tullut isä. Miehelläsikin himot herää aikanaan, kun hänkin alkaa sua naimaan niin voit itse silloin harkita jatkatko kahden miehen kanssa, luultavasti se miehesi kaverin kanssa harjoitettujen panokertojen määrä vähenee pikkuhiljaa, ei sitä välttämättä lopettaa tarvitse kokonaan koskaan. Niin, että hae nautintos sieltä mistä saat, hulluhan sinä olisit jos puutteessa kituisit siitä tulis ero hyvin äkkiä.
- aikoinani
autoin yhden ystävän rouvan selviämään miehensä vastaavasta traumasta. Todellisuudessa pelastin heidän liittonsa naimalla rouvaa.
Ovat vieläkin yhdessä ja mies ei aavista mitään minkä pelastuksen hänelle tein. Tai jos tietääkin niin ei mainitse asiasta.
Joskus rouvan kanssa otetaan muistelot mutta harvoin 1-2 kertaa vuodessa, enää....
t. Avioliitin pelastaja ei pettäjä- komenttiin
Eli ts. miehesi ystävä voi olla tässä tapauksessa tilaisuuden ratkaisija avioliitollenne ja samalla sinun energiasi tunteen laukaisija josta voinee olla suurikin apu.
- voi hyvä elämä
Eikö ole tarpeeksi paha asia, että petit miestäsi? Ei ilmeisesti, vaan sinun täytyy pettää häntä uudestaan (pettää nimenomaan, sillä sitähän sinä teet), ja vieläpä hänenen parhaan ystävänsä kanssa. Olet hyvin moraaliton ihminen ja niin ovat myös muut kommentoijat. Ole aikuinen ja kerro kaikki miehellesi. Vai luuletko olevasi hyvä esikuva lapsellesi valehtelemalla. Kanna vastuu teoistasi hyvä ihminen. Kaltaisesi petturit tekevät maailmasta pahemman paikan elää!
- sixo
Kuule sullahan on asiat todella hyvin. Joskus se kotinainti loppuu kokonaan siihen lasten saamiseen. Niin meillä kävi. Mies ei vaan toipunut, joten aikani harmiteltuani tilannetta etsin apua muualta. Yksi hyvä on parempi kuin tusina tunareita. Pidä se kaveri, se on helpoin ja varmin ratkaisu.
- äippä32
Itse olen joskus mokannut samoin ensinmäisen lapsen jälkeen.Minusta tuntui etten ole tarpeeksi haluttava enää lapsen tehtyäni ja ettei miehenikään minua halua.Tosin kaduin tapahtunutta heti myöhemmin ja mieheni huomasi käytöksestäni ettei kaikki ole kunnossa ja kerroin hänelle tapahtuneesta.Me asuimme muutaman viikon erinlämme ja saimme asiat kuitenkin selvitettyä nyt meillä on viisi lasta ja 16-vuotta yhteis eloa takana.Tosin mieheni ystävä ei enää kuulunut tervetulleisiin vieraisiin meille.Muta kaikella on hintansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt201714