Nyt joku että miksi Thunderbird ei saa noudettua sähköposteja vaan aikakatkaisu tapahtuu, kestänyt jo kohta viikon tuo ongelma :(
Vastatkaa
pliis
4778
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ongelma myös mulla. Tietäiskö joku ratkaisua?
1. T-bird ei saa riittävän nopeasti yhteyttä operaattorisi dns-palvelimeen jota kautta voisi hakea numeerisen ip-osoitteen pop3/imap-palvelimen nimeä vastaamaan. Onko nettisivujen selailussakin ongelmia?
2. T-birdin asetukset on pielessä, koitapa katsoa oletko ehkä vahingossa muuttanut jotain asetuksia?
Asiaa tosin selventäisi jos kertoisit operaattorisi, yhteyden tyypin (ADSL, kiinteistöliittymä, joku muu?), käyttöjärjestelmäsi (tosin veikkaan sitä että on Windows, järjestelmän sekoilusta päätellen).
Pikaisesti löydettyä. http://support.iprimus.com.au/index.php?option=com_content&task=view&id=446&Itemid=98
Mee tilien asetukset... Kokeile laittaa SSL yhteys tai kokeile säätää niitä turva-asetuksia.
Rupesi toimimaan kun laittoi SSL:n päälle, en kyllä itse ole muuttanut sieltä mitään, liekö Elisa tiukentanut jotakin sitten.