Hei!
Slovenian pääkaupungissa matkailleet, voisitteko kertoa kaupungin ravintola- ja nähtävyyshelmiä? Kiitos! Harhailu ja löytöretkeily ovat tietenkin uudessa kaupugissa mukavinta, mutta nyt on turhan kiireinen aikataulu luvassa. Tiedättekö pääsiäisen viettotavoista? Ovatko museot tms. kiinni? Ljubljanan matkailutoimistosta vastasivat niukasti, että ovat pääasiassa avoinna
Ljubljana-vinkkejä?
4
3078
Vastaukset
- Vee2
Miten ja millä yhtiöllä olet pääsiäisenä Ljubljanaan menossa? Mitä maksoi? Kauanko viivytte?
Kysyn, koska olen itse yrittänyt löytää lentoa Ljubljanaan pääsiäisenä mutta hinnoissa tuntuvat olevan! Ja Finnair aloittaa vasta pääsiäisen jälkeen lennot sinne. Eikös ois kannattanu rahastaa tuo päästäinen pois?
Kiitos ja anteeksi!- Crale
Hinnoissa ovat (en nyt rupea selittelemään moista ökyilyä järkiperustein, on aihetta juhlaan ja muita yhteisiä loma-aikamahiksia ei ole) ja Finskillä mennään (pitkäpe eka lento).
- Lentoja!
Crale kirjoitti:
Hinnoissa ovat (en nyt rupea selittelemään moista ökyilyä järkiperustein, on aihetta juhlaan ja muita yhteisiä loma-aikamahiksia ei ole) ja Finskillä mennään (pitkäpe eka lento).
Ryanair:lla pääsee TRE-Stanstedt-Pula n.300e/hklö. Riippuu tietysti lentopäivistä. Kesäkuussa samalla hintaa pääsee suoralennolla Ljubljanaan kaksi Finnairilla, tietysti tiettyinä päivinä. En tiedä mitä maksaa lentää Wieniin ja sieltä junalla/bussilla perille.
- Vee2
Lentoja! kirjoitti:
Ryanair:lla pääsee TRE-Stanstedt-Pula n.300e/hklö. Riippuu tietysti lentopäivistä. Kesäkuussa samalla hintaa pääsee suoralennolla Ljubljanaan kaksi Finnairilla, tietysti tiettyinä päivinä. En tiedä mitä maksaa lentää Wieniin ja sieltä junalla/bussilla perille.
Aaaah ökyilyä??? Niinhän se on että korkeet hinnathan kirpasee vaan köyhää! Ja ne piirtää kell on liituu, sanotaan.
Me valittiin pääsiäiskohteeksi Tallinna ja sinne mennään Lindalinen uudella katamaraanilla. Piti mennä ja ottaa auto mukaan mutta paluumatkat oli niin täynnä että muutettiin suunnitelmia.
Meillä ei ollut aikaa lentää Stanstedin kautta kun se aika on todella kortilla. Wien oli kanssa helvetin kallis niinkuin kaikki muutkin kohteet lähellä Kroatiaa. Eikä meillä oo aikaa etsiä junia ja busseja, vuokra-auto sitten persiin alle.
Finnairi yllätti tässä jokuviikko sitten kun ostin juhannusmatkan Ljubljanaan. Suora lento menopaluu kahdelta hengeltä 275eukkia. Ai niin,ostin sen Supersaverilta. Mahtavat 5 päivää juhannuksena siellä, kyllä kelpaa.
Tietääkö kukaan muuten Sloveniassa käynyt Harrikkaheebo, että missä on se Ljubljanan H-D diileri? Pitää Jussina käydä moikkaamassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986348KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555865Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602833Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072268Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071958- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331108