Onko tuttu sellainen ilmiö, jossa tultaessa kirkkaaseen valoon (esim. aurinko) alkaa aivastuttaa? Kaverin kanssa tuli puheeksi ja hän ei ymmärtänyt ilmiötä. Minä olen pitänyt sitä aivan normaalina, mutta tarkemmin huomattuna en ole kenenkään muun niin tekevän. Kun altistun nopeasti kirkkaalle valolle, seurauksena on kaksi tai kolme aivastusta.
Onko tämä aivan niin "normaalia", kuin arvelen?
Yleistäkö?
2
439
Vastaukset
- kärsin
samasta hommasta, tai no ei se nyt niin kauheaa ole :)
- tiitu-
ihan hassua mut mullakin sama homma :D ja joskus jos aluksi aivastuttaa ja aivastus ei tuu ja ärsyttää niin sit ei muutaku katse aurinkoon ja aaatsiiih.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604626Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt352129Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti501587- 1701547
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1621512Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2711332Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1961204- 2031122
- 651074
- 811069