Auttakaa pliis

Rupean tavallisesti alustaaq mutta kone valittaa että sammuta ohjelmat mikään ohjelma ei ole käynnissä tai näytä aseman sisältöä
4257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

semmosta.

En edes yritä arvata mitä tuo olisi selkokielellä.

Äänestä

Mitä sä niinq rupeet tiätsä alustaaq hä?

Äänestä

Jos koneessasi on virransäästöasetuksissa päällä "Sammuta kiintolevyt: x minuutin jälkeen", kannattaa valita virrankäyttömalliksi "Aina päällä" ja tarkistaa, että kiintolevyn kohdalla lukee "Ei koskaan". Varmuuden vuoksi sama valinta myös kohtaan "Siirry valmiustilaan".

Äänestä
  • Oletan, että yrität "eheyttää" etkä "alustaa".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


alustusekspertti kirjoitti:

Rupean tavallisesti alustaaq mutta kone valittaa että sammuta ohjelmat mikään ohjelma ei ole käynnissä tai näytä aseman sisältöä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu