Eilen sitten pääsin kotiin,Kun tuli naapurin aikamies poika kyliltä kotiin ja tuli auton kylkeen.Humalassa oli,joten syy on selvä,mutta käsi ja jalka paketissa pitkään,mutta onneksi oli turva tyynyjä ja iso auto,olisi voinut käydä huonommin.
Lapset ja ukko jotuvat nyt passaamaan ja mulla aika tulee pitkäksi,kun liikkuminen on sitä sun tätä,ja joutuu pyytää koko ajan jotain.Vaikken mikään 24/7 menijä olekkaan,mutta ulkoilmaihminen/elläinihminen,niin kyllä on vaikeeta.Ja kevätkin pukkaa päälle.
Ja anoppi pukkaa kans tänne joka päivä,ihana ihminen,muttei JOKA päivä!Ymmärrätte varmaan....Eli joudutte taatusti kestämään mua tässä seuraavat viikot aika paljon.
Lapset ja ukko jotuvat nyt passaamaan ja mulla aika tulee pitkäksi,kun liikkuminen on sitä sun tätä,ja joutuu pyytää koko ajan jotain.Vaikken mikään 24/7 menijä olekkaan,mutta ulkoilmaihminen/elläinihminen,niin kyllä on vaikeeta.Ja kevätkin pukkaa päälle.
Ja anoppi pukkaa kans tänne joka päivä,ihana ihminen,muttei JOKA päivä!Ymmärrätte varmaan....Eli joudutte taatusti kestämään mua tässä seuraavat viikot aika paljon.
Vastaukset 9
Vanhimmat
nauti kevätpäivistä vaikkapa lueskelemalla ulkona auringossa. samalla saa valohoitoa, ja mieli pysyy pirteänä, kun nyt kipsissä olet. toivotaan,että naapurin renttu-poika ottaisi opikseen, mutta valitettavan harvoin näin tapahtuu, varsinkin, jos on jo pahan tavan "oppinut". "kyllä mä voin oikeesshti ihan vähäshen ajaa, niinku eilenkin...".
ONNEKSI ei tuon pahemmin käynyt, vaikka on varmasti kestämistä siinäkin... Zaakuri että pitäisi ihmisellä olla melkein tankkivaunu että uskaltaisi liikkua samoilla teillä missä nuo känniset aikamiespojat kuluttavat aikaansa ratin takana.
Kovasti myötätuntoa lähetän sulle, käy välillä täällä purkautumassa, jos se auttais edes vähän etkä tulis täysin mökkihöperöksi ja kestäisit anopin läsnäoloa... ;) Mullakin on ihana anoppi (tai avoppi), mutta... liika on aina liikaa!!
Onneksi ei kuitenkaan käynyt pahemmin, sillä niinkin olisi voinut...
Tsemppiä ja pikaista toipumista sulle nyt vain...ja heh...otahan iisisti :).
Kamalaa! Onneksi olet sentään hengissä. Kurjaan aikaan kyllä kipsin sait mutta tänne vaan sitten niin kyllä sulle viihdykettä keksitään!
http://www.rottweiler.fi/kortit/card10.jpg
siis tarkoitan että olet sentään hengissä!
Hyväähän se anoppi varmaan tarkoittaa kun auttamaan tulee,(olen oikeestaan vähän kade hänestä oma anoppini on ollut tuonenmajoilla jo yli 12vuotta)kun on eläimet ja muut hoidettavana, ja nopeamminhan sinä paranet(?)kun sisu kasvaa siinä anopin häärätessä... no joo :)
Pikaista paranemista kuitenkin ja kiva sinun kanssa on ajatusta vaihtaa jatkossakin!
Oon tosi pahoillani puolestasi. Mutta kuten muutkin on todenneet, niin ois voinu käydä pahemminkin, jos tästä nyt jotain positiivista voi löytää. Mun mielipiteeni kans noista rateista ja varsinkin uusijoista on varsin kelvoton ilmaistavaksi näin julkisesti.
Koita löytää semmonen tasapaino ittes kanssa. ;) Nauti siitä passaamisesta, hengitä syvään anopin tullessa jne. :) Aurinkoa!
On sitten jollain muillakin jäseniä paketissa kuin vain itselläni. Mä alan jo tuttua, sulla on vasta alussa ja kivut varmaan kovat. Eka viikko oli mulla todella tuskainen.
Toivottavasti lähtee pian menemään paremmin.
särkylääkkeitä,mutta totesin,et minähän en sankaria leiki,eli tropit on kohdallaan,hymyilyttää vaan;),enkä tunne surun häivää!itse asiassa eilen en muistanut illalla koko kipsiattua minääni,kun lääkkeet vei mut pehmeisiin pumpulisvääreihin.Puhuin pehmosia ja syleilin koko maailmaa.Saas nähä mihin kaikkeen olen suostunut ja lupautunut,kun arki alkaa.Kakarat varmaan kirjaa ylös kaiken sanotun,ja turha yrittää siinä kohtaa vedota johonkin lääkitykseen,enemmistön voima on murskaava.
Sen verran hyvät on lääkkeet,että velat on muuttuneet saataviks....
onneksi paketeista pääsee eroon. Pikaista paranemista sinulle. Anoppijutun ymmärrän kyllä :))