Le Coco Beach

lähtö 27.11.07

Moro! Ollaan lähdössä hotelli Le Coco Beachiin marras-joulukuun vaihteessa 07. Meillä on 8-vuotiaat lapset ja he kyselevätkin ahkerasti että onkohan siellä kavereita. Eli jos lapsiperheitä muitakin silloin lähdössä niin laittakaa vinkki ja myös ne lapsiperheet jotka käyneet aikaisemmin ko hotellissa, kirjoitelkaa vinkkejä mitä kannattaa ottaa huomioon.

3

1838

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SariHy

      Hei !

      Olimme itse kyseisessä hotellissa heti joulun jälkeen pari viikkoa, jolloin nyt luulisi lapsiperheitä olevan liikenteessä jos koska, mutta törmäsimme lomamme aikana 5 suomalaiseen hotellissa ! Meillä itsellämme oli mukana 10v poika, joka oli vähän "pulassa" kun ei ollut kavereita.
      Hotelli on iso, 900 vierasta mahtuu kerralla, pääasiassa ainakin meidän lomalla oli paljon intialaisia sukuja, hyvin vähän ylipäänsä esim. pohjoismaalaisia.
      Hotellin lähellähän ei ole juurikaan mitään esim. kaupunkia tai kylää, joten meille ainakin paikka kävi vähän pitkäveteiseksi, vaikka päivisin liikuimmekin ympäri saarta.

    • siellä

      Aiemmin vähän joka puolella. Omaa luokkaansa, kilometreittäin omaa rantaa, omaa rauhaa vaikka hotelli oli täynnä - Pojilla 8 ja 10 riitti tekemistä kahdeksi viikoksi, kavereitakin löytyi muiden kansalaisuuksien parista - Ei todellakaan ollut liiaksi muita Suomalaisia nurkissa.
      Ruoka oli hyvää, sitä oli riittävästi ja valikoima vaihtui illoittain - Henkilökunnan palvelualttius löi Thaimaalaisetkin laudalta.
      Itse saarella paljon nähtävää, hotellin lähellä ei niinkään mutta taksit edullisia ja avuliaita.
      Lisäksi on pakko mainita mahtavat vesiurheilumahdollisuudet ja aivan hotellin rannnasta alkava laaja koralliriutta !

      Suosittelemme...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      390
      4414
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3769
    3. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      16
      3272
    4. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      108
      2761
    5. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      9
      2441
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      21
      2272
    7. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      151
      1942
    8. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1898
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      121
      1843
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1429
    Aihe