Urantia

Mielenkiintoista tekstiä sivulla
http://www.urantia.org/urantia-kirja/
6337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sepitettyä roskaa koko kirja kannesta kanteen.

Äänestä

Urantia-kirja on merkittävin kirja, mitä olen kokaan lukenut. Varmasti tulee tulevaisuudessa vaikuttamaan vähintäänkin raamatun tavoin.

Äänestä
  • Aku Ankan taskukirja nro.204?

    Äänestä

  • Valtaisaa kirjoitti:

    Aku Ankan taskukirja nro.204?

    Hyvä asia on, että kaikille löytyy tasonsa mukaista luettavaa tasonsa.

    Äänestä

  • ...sepitetty eli täyttä soopaa. Raamatussakin on sentään jotain totta, Urantiassa ei mitään.

    Äänestä

  • suom. kirjoitti:

    ...sepitetty eli täyttä soopaa. Raamatussakin on sentään jotain totta, Urantiassa ei mitään.

    Kuka pystyy sanomaan onko Urantia tai raamattu totta, molemmissa tapauksissa on kysymys uskosta. Ja ne ovat sellaisia asioista, joista ei kannata kiistellä. Joku saa Urantia-kirjasta vahvistusta uskoonsa ja apua elämäänsä, joku taas raamatusta tai jostakin muusta kirjasta. Pääasia on, että ihmisillä on valinnanvapaus ja hyvä olla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siru kirjoitti:

Mielenkiintoista tekstiä sivulla
http://www.urantia.org/urantia-kirja/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu