Kiertue tuotti 150miljoonaa

matonnsa

mikä oikeuttaa Madonnan maailman parastuloisimman kiertuetähden titteliin. Madonna saavutti 60 keikalla suuremmat tulot kuin takavuosien diva Cher 300 konsertilla! Onko ihme että naista nimitetään musiikin voimahahmoksi ja maailman tunnetuimmaksi (nais)tähdeksi?

2

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laskutaitoinen

      Yhtään en asiaa tunne , mutta ihmetyttää. Yksi konsertti siis tuotti 2,5 miljoonaa. Jos konserttilippuja myytiin jokaiseen konserttiin 10000 ja lipulla oli hintaa 250 saataisiin tuo summa kasaan. Olivatko kaikki konsertit siis stadioneilla vai olivatko liput vielä tuotakin kalliimpia?

      • täynnä

        Madonna konsertteihin liput saattavat hyvinkin maksaa tuon 250 e ellei enenmmänkin tietyissä paikoissa. Ja lisäksi keikat aika usein pidetään areenooilla tai stadioneilla joissa Madonnaa fanitttaa vähintää 50000 fania.Esim.Los Angelsesissa hänen kaiki 4 keikkaa myytiin minuuteissa loppuun,samoin lontoossa. ja roomassa yli 70 000 ihmistä katseli Madonnaa. Joten tuo 150milj. tulee kasaan helposti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1957
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1882
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1425
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1231
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1184
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      87
      700
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe