Sony Digi-tv HDMI

Kannattaako integroitu digi-tv liittää HDMI-liittimellä tallentavaan analogiseen kovalevylliseen DVD-soittimeen(nyt scartilla),DVD-soittimessa on siis HDMI-LÄHTÖ? Paraneeko kuva,kyselen ennen kuin ostan HDMI-piuhan?
3691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvälaatuisen scartin ja HDMI piuhan ero kuvanlaadussa on aika marginaalinen (huom. vaatimaton kokemus aiheesta). Paljonkohan tuollainen piuha maksaa? Itse kyllä hommaisin sen ihan mielenrauhan takia. Eipähän tarvitse miettiä olisikos se kuva kuitenkin parempi ...;-)

Äänestä

DVD:llä HDMI kuvassa on jo eroa muihin (RGB,komponentti). Taitaa tuosta vehkeestä löytyä vielä skaalaus (720p ja 1080i) HDMI:llä? Tarkista ohjeista.

Äänestä
  • DVD kannattaa ehdottomasti liittää HDMI:llä. Digi-TV:n kuva on taas niin paljon DVD:tä huonompi, että siinä HDMI:stä ei ole juuri mitään hyötyä kuvanlaadullisesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Parastalaatua kirjoitti:

Kannattaako integroitu digi-tv liittää HDMI-liittimellä tallentavaan analogiseen kovalevylliseen DVD-soittimeen(nyt scartilla),DVD-soittimessa on siis HDMI-LÄHTÖ? Paraneeko kuva,kyselen ennen kuin ostan HDMI-piuhan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu