Säätilastojen mukaan viikoilla 9-10 Kantonissa satoi ja lämmintä oli 17-25 astetta. Millainen säätila oli oikeasti?
Entä Hainan/Sanya? Voiko lämpätila vaihdella helmi-maaliskuussa 15-33 C välillä? Haittako sade (vrt. Thaimaa tai Vietnam)?
Millainen sää oli Kantonissa helmikuussa?
4
878
Vastaukset
- ekku1706
lämpötilan vaihtelut voivat olla mahdollisia mutta eiköhän siellä lämpöä riitä kuitenkin ihan tarpeeksi ja sateetkin mahdollisia toisinaan.
- lämmintä
Kantonissa, Guangzhoussa vko 9 oli lämmintä n.23-26 astetta. T-paidassa pärjäsi hyvin. Lyhyitä sadekuuroja yhtenä päivänä. Hainanista en tiedä.
- jalmari
Sanyassa vkolla 10. aurinkoa, muutama pilvinen päivä. Asteita jotain 25-28, iltaisin t-paitakeli.
Vkolla 11. Guangzhoussa muutama päivä, samat lämpöasteet, aurinkoa ei näkynyt pilvi- tai saasteverhon takaa.- Eka kertaa Kiinaan
Näin se näyttää olevan, että suurkaupungissa sadetta saadaan aina jollain kolkalla - ei siis kannata masentua tilastoista. Kiitos tiedoista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852230- 431820
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!721584- 761366
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261204- 771191
- 481183
- 591081
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai401037- 39983