On käynyt katsomassa noita käytettyjä kevareita, ja ajattelinkin kysyä että mihin kannattaa erityisesti kiinnittää huomiota käytettyä ostaessa.
Itse olen katellut YBRää koska budjetti ei ole kauhean suuri. Onko joitain tyypinvikoja tiedossa.
Itse olen katellut YBRää koska budjetti ei ole kauhean suuri. Onko joitain tyypinvikoja tiedossa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
YBR on nelari, eli sillä ei tee mitää, sanoo vaan BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO eikä kule mihinkään. Osta joku kunnon kakstahtinen ja ota kurit pois. Vaikka Aprilia RS -05 tai -06 mallinen on aika hyvä, että kannattaas sellanen ostaa, eikä oo kalliita.
Jotkut arvostaa 4-tahdin ominaisuuksia. Mikäs siinä, jollei ole kiire mihinkään ja pyörä ostetaan ajamista varten. Ihan kunnioitettava asenne mun mielestä. :)
Ja on ne RS:t aika kalliita verrattaessa YBR:ään. Vertaa huvikses hintoja. RS:t maksaa about kaks kertaa niin paljon ku vastaavakuntoinen YBR.
Itsekin olen 2-tahtimiehiä, mutta ei kannata latistaa toisten mielipiteitä...