Tosi tarkat leffat!

Mä ostin sen! Ja pari BD-leffaa päälle. Näin tarkkaa kuvaa ei kotisohvalla ole koskaan pystynyt katsomaan, näyttelijöiden naamarypyt näkyy selvästi : ) Ja Karvakamut-animaatioissa näkyy todella hienosti eläinten karvaturkki!

Kauko-ohjaimen kelaustoiminto hieman hämää, ensin 1.5x ja siitä seuraava jo nopea 10x kelaus.

Erittäin hyvä ja edullinen Blue Ray -soitin siis! Nyt pitää kai vaihtaa 32" taulutelkkari suurempaan täys-HD:hen...

Kuulin jostain että tällä Playstationilla voi myös pelata. Ehkä hankin joskus jonkun pelin ja kokeilen.
5495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

leffan hinnaksi voi tulla useita satasia tunti ja ei vedä vertoja elokuvateatterin elokuvan kokemukselle.
Projektorit elokuvaan kotona ovat tekemässä oikeasti valtauksen painavan ja epävakaan näytön tilalle :D
Ei PS3 ole mikään autuaaksi tekevä laite, vaan tekninen pc jossa tehoa yli perus toimisto tarpeen.
pelit eivät välttämättä ole mitään ns. HD-tasoa vaan kuvitteellisesti.
Full-HD luullaan olevan jo arkea, mutta kaukana siitä vaikka laitteita siihen myydään ihan hurjana?


HD on yksi suurimmista huijauksista maailmassa.
Kuinkahan moni menis oikesti seinää vasten varmasti vakuuttaen katsovansa HD-lähetystä jos aseella osoittaisiin....? TV on hieman vain kehittynyt ja silmä "näkee" eron, mutta ei sitä mitä myydään HD:nä koska ei vertailukohdetta anneta.

Äänestä
  • Suppea elokuvavalikoima, josta suurin osa on uudelleen julkaistua ja jo moneen kertaa nähtyä kuraa. Ja sellaisista kiekoista pitäisi sitten maksaa 35-40€/kpl ja vieläpä ostaa 700€ PS3 niiden katseluun. Ei kiitos.

    Äänestä

  • ei kiinnosta kirjoitti:

    Suppea elokuvavalikoima, josta suurin osa on uudelleen julkaistua ja jo moneen kertaa nähtyä kuraa. Ja sellaisista kiekoista pitäisi sitten maksaa 35-40€/kpl ja vieläpä ostaa 700€ PS3 niiden katseluun. Ei kiitos.

    pitäiskö olla kattomatta elokuvia ensin vähä aikaa ja sitten vasta ostaa ps3 :D niitä elokuvia tulee kohta ihan samaan tahtiin kun dvd-versioita tulee joten älä ole noin ahdistunut, eihän ne sun rahoja ole. itse ostaisin jos olisi tällähetkellä varaa, mutta näillä näkymin menee seuraavaan kesään asti ilman ps3:sta.

    Äänestä

järkevä ostos.

Äänestä
  • Tarjonta paranee koko ajan ja hinnatkin tulevat aikanaan alas, niin kävi myös DVD.formaatin saapuessa. Itse kans hankkinu jo muutaman blu-ray leffan ja nyt ero dvd.n välillä tuntuu samalta, kuin aikoinaan dvd vs vhs. Siis kuva on L O I S T A V A! ! !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


bears77 kirjoitti:

Mä ostin sen! Ja pari BD-leffaa päälle. Näin tarkkaa kuvaa ei kotisohvalla ole koskaan pystynyt katsomaan, näyttelijöiden naamarypyt näkyy selvästi : ) Ja Karvakamut-animaatioissa näkyy todella hienosti eläinten karvaturkki!

Kauko-ohjaimen kelaustoiminto hieman hämää, ensin 1.5x ja siitä seuraava jo nopea 10x kelaus.

Erittäin hyvä ja edullinen Blue Ray -soitin siis! Nyt pitää kai vaihtaa 32" taulutelkkari suurempaan täys-HD:hen...

Kuulin jostain että tällä Playstationilla voi myös pelata. Ehkä hankin joskus jonkun pelin ja kokeilen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu