Poikkean nyt periaatteesta ja teen aloituksen
(jos ei k-m poista sitä vikkelästi otsikossa olevan ruman sanan vuoksi..)
Lueskelin tässä aikani kuluksi koko sivun viestiketjut läpi. Aloituksia on yhteensä 40 joista on vastattu 37:ään.
Näistä 37:stä viestiketjusta löytyi vain 7 missä ei riidelty mistään tai solvattu muita.
Mikä teidät laittaa näin kauniilla kevätilmoilla riitelemään netissä tuntemattomien kanssa?
Itse en ole yhtään parempi, minun syyni istua tässä ärsyyntymässä näistä viesteistä on tämä hemmetin räkätauti ja kuume mitkä estävät lähtemästä ulos pidemmiksi ajoiksi.
No täytyy ottaa lääkkeeksi salmiakkikossua kun poikakin lähti isänsä luokse. Jospa se vähän nostaisi ärsyyntymiskynnystä sekä laskisi kuumetta.
Viikonloppuja joka tapauksessa täältä peräkyliltä
(jos ei k-m poista sitä vikkelästi otsikossa olevan ruman sanan vuoksi..)
Lueskelin tässä aikani kuluksi koko sivun viestiketjut läpi. Aloituksia on yhteensä 40 joista on vastattu 37:ään.
Näistä 37:stä viestiketjusta löytyi vain 7 missä ei riidelty mistään tai solvattu muita.
Mikä teidät laittaa näin kauniilla kevätilmoilla riitelemään netissä tuntemattomien kanssa?
Itse en ole yhtään parempi, minun syyni istua tässä ärsyyntymässä näistä viesteistä on tämä hemmetin räkätauti ja kuume mitkä estävät lähtemästä ulos pidemmiksi ajoiksi.
No täytyy ottaa lääkkeeksi salmiakkikossua kun poikakin lähti isänsä luokse. Jospa se vähän nostaisi ärsyyntymiskynnystä sekä laskisi kuumetta.
Viikonloppuja joka tapauksessa täältä peräkyliltä
Vastaukset 15
Vanhimmat
ota pattiin. Minusta on vallan hupaisaa käydä lukemassa näitä juttuja. Harvoin näkee yhtä kieli poskessa ja yksisilmäisesti ajattelevia ihmisiä.
Vastaisen varalle. Haet apteekista Panadol Hot 500 nimistä lääkettä.
Se on mustaviinimarjan makuinen jauhe. Sekotetaan kuumaan veteen.
Jos et ole ihan pelkkä marjanpoimija, päräytä 2 pussia mukilliseen.
Droppi parantaa kaikki vaivat kommunismista reumatismiin!
muu, kuin ihmisten toivoton yksinkertaisuus.
Yksihuoltajuus "myönnetään" syystä, ettei tiedä lapsensa mittoja tai ei olekkaan vaihtanut vaippoja etc. Tai luulo "mahtavista" elatusmaksuista, jotka lastenvalvoja määrää. Tai miten etä-vanhempaa voisi viedä kuin laskiämpäriä ympäri pirttiä jne.
Toki myönnettäköön, ettei minullakaan aina ole taso niin korkea vastauksissani, kuin pitäisi. On vaan tullut väänneettyä lähestulkoon pahimman kautta, niin elatusmaksut, kuin huoltajuuskuviot. Myöskin on työn puolesta nähnyt ja kuullut kaikenlaista, kyynisyys vai mikä lie iskenyt päälle.
Ja sitä saa takaisin minulta, mitä antaa, muodossa tahi toisessa.
Ps. alkoholi ja sairaus ei ole se parhain lääkinnällinen muoto hoitaa, välttämättä mutta tekee sairastamisen hieman "mukavammaksi" tietääkseni.
eihän he itse sille mitään voi. Pahanilkisyys ja tahallaan toisten mielen pahoittaminen on sellaisia asioita mitkä oikeasti voisi vituttaa.
Ehkä muotoilin yksinkertaisuuden väärin; Yksinkertaisuudella tarkoitin ns. tahallista ymmärtämättömyyttä elämän realiteeteissa, välillä jopa ihan perusasioita. Ja ihan esimerkin kautta; esim. kysyjä ilmoittaa tulonsa nettona ja "maksajan" bruttona; ei ole silloin kaikki "kohdallansa" joten "pahannilkkisesti" kommentoin moista "epäkohtaa".
Mitä tulee mainitsemiisi "perisynteihini" ; sitä saa, mitä tilaa.
se onkin niin, että naiset jotka ovat olleet tekemisissä kuspää miesten kanssa automaattisesti haluaisivat laittaa kaikki etäisit samaan kastiin ja taas toisinpäin, miehet jotka ovat joutuneet taistelemaan lähiäitien kanssa huoltajuuskiistoissa ym. alitajuisesti ajattelee kaikkien lähiäitien olevan samanlaisia.
Se tällä palstalla on ikävää, että mielestäni palstan pitäisi olla sellainen että täältä saisi tukea vaikeuksissa, eikä lisää paskaa niskaan kun sitä aloittajat ovat kuitenkin saaneet jo tarpeeksi muutenkin.
Kaikkea kyseenalaistetaan eikä uskota, että siinä kysyjässä ei välttämättä tosiaan ole mitään vikaa, vaan useimmiten käsketään katsomaan peiliin.
Vaan sellaistahan tämä nettikeskustelu on aina ollut, harmi tosiaan.
Ei muuten ole yhtään hassumpi olotila muutaman salmarin jälkeen, hieman tylsää täällä vain yksinään tissutella.
No, meneehän se näinkin tämä vapaa-aika...
On minullakin ollut taistelut, niin lasten äidin, kuin sosiaalitanttojen kanssa. Yritetään vääntää mustasta valkoista jne. Nooh, kaikki tappelu ym. onneksi takana päin. Toki kaikki lastenvalvojat eivät ole puolueellisia, meillä kävi se onni. Lienee jättänyt "jälkensä" meikäläiseen.
Vaan monet katkeroituneet mieluusti "antavat" käypää "polttoainetta" kaltaisilleen, kuten on niin monasti tullut luettua. Toki itse "myllyn läpi" käyneenä, haluan oikoa ja opastaa, ettei toista vietäisi, kuin pässiä narun päässä.
Luulot ja uskomukset vaan elävät vielä voimakkaana, mutta ajat muuttuvat, toivottavasti.
Pahus kun on kaksi syytä olla nauttimatta "miestä väkevämpää" työ ja antibiootti-lääkitys; yksi niitä harvoja, missä on ns. antabuksen kaltainen vaikutus. Mutta ota kuppi, jos toinenkin meikäläisen puolesta.
»Lueskelin tässä aikani kuluksi koko sivun viestiketjut läpi.»
»Mikä teidät laittaa näin kauniilla kevätilmoilla riitelemään netissä tuntemattomien kanssa?»
Mikä saa ihmisen näin kauniilla kevätilmoilla lukemaan tuntikausia näitä viestiketjuja :)
Nyt on aamupuuro hautuumassa. Kohta syödään ja sitten nautitaan kauniistä vapaapäivästä likan kans.
Tänään jo naurattaa kun eilinen troppaus auttoi melko hyvin ja nyt ei näytä olevan kuumeesta tietoakaan, nenä enää turisee.
"Mikä saa ihmisen näin kauniilla kevätilmoilla lukemaan tuntikausia näitä viestiketjuja :)"
Tarkkaavaisuutta hyvä pariton isä, tarkkaavaisuutta.
Taidanpa minäkin tästä siirtyä ulkoilmaan kunhan aamukahvit on tullut juotua, sen verran monta päivää tässä on sisällä kituutettu jo.
Eli ei muuta kuin aurinkoista lauantaita kaikille vastanneille ja myös muillekin, sekä kiitoksia Vihtorille lääkintäohjeista, täytyy pistää korvan taakse jos noin hyvin auttaa :o)
Vähän huonosti tuli tosiaan luettua. Mutta koita silti nauttia kauniista ilmasta.
on kova riidanhaastaja, jotenkin hakee varmaan elämäänsä sillä sisältöä. Jotkut nyt vain on syntyneet sellaisiksi (ja myös usein siksi yksinhuoltajina ovat :-)
Päivittäinen Jossu¤-annoksesi tuli taas nautittua? Ajattele, jos se loppuisi :)
Pitääkin kirjoittaa varastoon kaikenlaisia juttuja, ihan sinua varten, vaikkei muuten niin hotsittaisikaan :D
Olet palstatrolli ja kirjoituksistasi haistaa tietynlaisen as-oireilun. Muusta syystä kukaan ei kirjoita sanoja noin epäloogisessa järjestyksessä :)
Mikään ei vituta :D
kaupassa käyty, ruoka tehty ja syöty.
Poju on ulkona ja mä vaan oon..
Lotto pitää vielä käydä tekemässä kun on niin
iso potti :)
mukavaa kevättä!
ja epäilen syyksi sitä suomalaista peruskateutta ja huonoa itsetuntoa eli on pakko olla vahingoniloinen, ilkeä ja v****mainen ihan vaan siksi, kun kokee itsensä niin heikoksi ja on pakko yrittää pönkittää omaa itsetuntoaan sillä, että muilla menis vielä huonommin ja kurjemmin kuin itsellä. Todella ärsyttävää ja itse ulkomailla ja kansainvälisissä ympyröissä työskennelleenä en ole missään muualla törmännyt moiseen. Tosi alhaista ja metsäläistä ns. sivistyneenä itseään pitäviltä immeisiltä.
Nauttikaa nyt rakkaat ihmiset siitä mitä teille on suotu. Lakatkaa tuhlaamasta energiaanne exksiin ja nyxksiin, elatuksiin ja siivotkaa nurkkanne kaikesta ylimääräisestä ja nauttikaa kevät auringosta!
Ja v kysymykseen. Isä jätti tänään palauttamatta lapset äidilleen. Äiti soitti poliisit. Poliisit puhallutti äidin, promilleja 1,5. Äiti putkaan uhoen ja lapsen isälle. Lapset kertoi, että äiti heiluu muulloinkin. Nyt vituttaa.