Ehotan että Puolankasta tehhään ydinjätteitten haatauspaikka. Nimittäin sillä sätteilymassalla saattas olla positiivinen vaikutus näihin meijän kunnan virka- ja luottamusmiehiin. Alakas nimittäin lanttu sätteilemään ja polle leikkaamaan. Ja voehan se olla, että siitakkeet alakas paremmin kohhoomaan siellä sallaisessa kunnan ja sen Mytkyläfootin laboratoriossa. Ei muuta ku kunnan delekaatio Merikukan kämpille, siellä se Matti on kuulemma nikkarihommeleissa enskin yönä.
Puolangalle ydinjätteet !!!
Säteileekö lanttu
3820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Älä hitossa näin hyvää ideaa esitä puolangan päättäjille.
Kohta päähuiputtaja Tom Smith kirjottaa pienessä lehdykässä, kuinka rekkaralli alkaa aivan pian ja työllisyys vaikutus arvioidaan paperilla olevan ainakin 20 henkilöä.
Tähän laulukuoroon yhtyy valtuuston kansakoulunopettaja puheenjohtaja ja hallituksen maajussi puheenjohtaja. Itse Erkki lopettaa pitkäaikaisen hiljaisuuden ja antaa lausunnon Hälssinkin Sanomiin, jotta puolanka pelastuu ytinjätöksillä.
Mycojätökset jäävätkin sitten kuntalaisten maksettaviksi ja näin unohtuvat.
Kuinka ollakaan reilun vuoden kuluttua samat kansakoulunopet ja maajussit valitaan uuteen kunnanvaltuustoon, jotta kuntalaisten veroeuroille löytyisi sopiva lahjoitus kohde.
v. 2000 ryhdyttiin kuntarakenteisiin säilömään ydinjätettä. Fissio reaktio on jo lämmennyn niin paljon, että lääninpoliisi johto on puuttunut asiaan. Puolangan suunnalla odotellaan viimeistä pamausta. Varokoot maakunta laskeumaa.
siellähän olisi valmis allas joka hyvästi jäähdyttää