Lahden metsässä

Älkää hyvä luoja antako Pepin kulkea irrallaan.
4790
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko se saatanan Pepi jo ehtinyt Lahteen saakka?!? Sitä ollaan täällä Hartolassa etsitty kissojen ja koirien kanssa eikä Pepiä vaan löydy. Vieläkö sillä häntä heiluu, vai onko Miska vienyt viimeisetkin miehuudet?

Äänestä

Ei ole Pepi tullut vielä vastaan täällä Lahdessa, vaikka metsän poikki töihin kuljenkin... Lieneekö taas eksynyt matkalla!!

Äänestä

oieen ymmärrä kun siitä joka paikassa puhutaan ,onko se koira ja kenen ja mitä muuta siihen liityy..

Äänestä
  • Mitas sina taalla oikein kopeloita kyselet? Taidat olla kopsimmasta paasta. Nakarainen.

    Kuuleppas, se joka ei Pepia tunne, ei ole mistaan kotoisin. Oletkos edes sikissyt pyhasta hengesta? En minakaan, Pepi sentaan on. Siina ero teidan kahden valilla.

    Pepi on kova juomaan ja juoksemaan. Pepi on nykyaan uusi uimaopettaja Aaltosten uima-altaalla. Oletkos kaynyt siella? Arvasin ettet, ethan osaa edes uida. Sipi oli ennen opettaja, nykyaan Pepi, koska Sipin suonenveto tuli ylivoimaiseksi, eika laakari paastanyt Sipia enaa altaaseen. Sipi toipuu talla hetkella Hartolan keskussairaalassa.

    Sukontiella kaikki hyvin. Paitsi se hemmetin koipi. Sipin silmalasit hukkui markkinakentan ojan reunustalle, hammaslaakari-Hannu asuu hyvin lahella palokuntaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hartollo kirjoitti:

Älkää hyvä luoja antako Pepin kulkea irrallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu