Hei.
Tuli mieleeni kysymys matkalaukun kuskaamisesta.
Voiko matkalaukun kanssa tunkea Naritan kentältä junaan?
Mille junalinjoille ei laukkua kannata yrittää? Ei se nyt iso ole muttakuitenkin.
Tyhmä kysymys matkalaukusta
4
1422
Vastaukset
- auttaako
En tiedä, onko tästä apua, mutta ainakin itse sain ison matkalaukun ja pari pienempää ottaa mukaan junaan Kansain lentokentältä Kiotoon. Samoin paluumatkalla. Rautatievirkailijat eivät tätä mitenkään estelleet joten oletan sen olevan sallittua ainakin lentokentille liikennöivissä vuoroissa.
- zzzzzzz
Saa ottaa laukut junaan tai pitää ottaa :)
Narita expressissä on omat hyllyt matkalaukuille joka vaunussa.
Paikallisjunalla mennessä ei oo erillistä säilytystilaa.
Junat ei oo yleensä hirveen täynnä, joten tilaa löytyy. - laukkujen kera
Saa ottaa laukut junaan tai pitää ottaa :)
Narita expressissä on omat hyllyt matkalaukuille joka vaunussa.
Paikallisjunalla mennessä ei oo erillistä säilytystilaa.
Junat ei oo yleensä hirveen täynnä, joten tilaa löytyy. - sasae
Tottakai lentokentältä keskustaan meneviin tai mihin tahansa juniin Japanissa saa ottaa niin monta laukkua kuin huvittaa. Jos ei jaksa kantaa ja rampata laukkukuorman kanssa junanvaihdoissa, voi yhden laukun laittaa Kuronekolla tulemaan majapaikkaan. Itse teen näin usein. Kun Finski tulee aamulla Naritaan ja menen sinne Kuronekon tiskille tullitarkastuksen jälkeen (tuloaulassa, logossa kissa joka kantaa kissanpentua niskasta), tulee laukku saman päivän illalla 18-21 välillä perille. Maksaa ainakin minun kotiini (Suginami-ku) 1650 yeniä per iso veska eli ei tyyristä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1516827MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635963Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884559NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074519Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1624310Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941690- 4021596
- 821399
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311377Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411161