Miltä näyttäisi minun tuleva kesä rakkausrintamalla ja muutenkin? Joko paistaisi päivä risukasaankin? Kiitän! :)
Aritta
Anis
6188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kortti näyttää tosiaan että tunnet olevasi risukasassa juuri nyt. Edessäsi on esteitä, luultavasti vain kuviteltuja sellaisia tai esteitä joihin ei itseluottamuksesi riitä. Repimällä nämä esteet ja menemällä niiden läpi muuttuu kaikki valoisammaksi. Siis luota itseesi.
Tunnen olevani risukasassa, en oikein tiedä ovatko esteet todellisia vai liian negatiivisuuden aiheuttamia. Ehkä osittain molempia. Koitan repiä esteet tieltäni, tänään olen taas päässyt askeleen eteenpäin sillä tiellä.
Jos vielä voisit sen verran kertoa, mihin suuntaan mahtaisi suhteeni kehittyä? Sen tiimoilta näitä esteitä on syntynyt, toivon että tulevassa ei enää näitä olisi.
Kiitos sinulle!
Kun saat ne esteet edestäsi niin kaikki paranee. Ja ilmeisesti onnistutkin siinä esteenpoistossa kun vain tosissasi päätät sen. Siinä tarvitaan jonkin verran taistelijan luonnetta.
..minulle pahaa oloa jatkuvasti. Asenteeni on kehittynyt todella negatiiviseksi ja pienikin virhe hänen taholtaan saa "pasmani" aivan sekaisin. Hukun siihen pahaan oloon, esteeseen, en haluaisin tuntea enää niin. En tiedä, pitääkö lopettaa tämä suhde että pääsee näistä tuntemuksista. On todella epäreilua toisen taholta aiheuttaa sellaista tuskaa. Todella epäreilua.
oikea asia on lopettaa se suhde. Mieti onko se se este hyvälle ololle. Ilmeisesti on kun jo kerran sanoit niin. :-) Ei ole tarkoitus elää pahan olon kanssa. Sano asiat niin kuin ne ovat. Jos ei auta niin turha sitten on jatkaa.
Mieti myös jos kuitenkin olet itse se joka aiheuttaa sen pahan olon. Et voi muuttaa ketään muuta kuin itseäsi.
Toivon että asiat paranevat.
Kiitos, että olet vastaillut minulle niin monesti!
Olen taipumassa suhteen lopettamiseen. Sitä ennen katson tuleeko tilanteeseen muutosta omaa käyttäytymistäni muuttamalla. Alan taas keskittyä omiin asioihini ja annan miehen tehdä omia juttujaan. Minulle ei kuitenkaan riitä että nähdään pari kertaa viikossa täysin miehen ehdoilla ja silloinkin mennään baariin istumaan, tai sitten mies nukahtaa sohvalleni. Se ei mielestäni ole seurustelua. Ehkä käsityksemme on tässä suhteessa erilainen.
Keskustelin asiasta myös siskoni kanssa ja hän neuvoi jättämään tämän miehen. Hänellä on ollut samankaltaisia kokemuksia aiemmista suhteistaan ja sanoi että mies ei tule muuttumaan. Oli hyvä saada puhua asiasta, sekin jo osaltaan helpotti oloa.
Lämmin kiitos sinulle Aritta ja oikein hyvää alkanutta kevättä!