tarvitsen apua

meidän mäyräkoira tyttö on 5kk vanha. Nyt parin päivän ajan roosa on nukkunut tosi tosi paljon, ei anna koskea vatsan seutuun, murisee ja ärisee heti. Eilen vatsa oli tosi pömpöllään. Mistä on kyse? Roosa kuitenkin jaksaa leikkiä yms. Mutta vatsakivut?
6613
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

vatsakivut..
Jospa sille on tulossa eka juoksu?
Ikä viittaisi sellaiseen.
Onhan ihmisilläkin vatsa kipeänä menkkojen aikaan.

Mutta voi tuo olla jotain muutakin! Ettei se ole syönyt mitään ei-ruokaa, siis onko sillä tapana syödä esim. sukkia tai lelujaan..?

Äänestä
  • nartustani ei ole ikinä edes ekaan juoksuun reagoinut aloittajan kuvaamalla tavalla.

    Äänestä

  • yksikään viidestä kirjoitti:

    nartustani ei ole ikinä edes ekaan juoksuun reagoinut aloittajan kuvaamalla tavalla.

    koiraasi koko populaatio?

    Minullapa on kaksi narttua, joista toinen reagoi juuri aloittajan kuvaamalla tavalla, sen lisäksi olen keskustellut paljonkin näistä asioista muiden koiraihmisten kanssa, ja kyllä tuollainen on mahdollista.

    Se että sinulla on viisi koiraa, ei merkitse tässä asiassa yhtään mitään.

    Enkä väittänyt satavarmasti, että asiassa on kyse juuri tuosta.

    Äänestä

joka päivä koiran pitäisi kakata ainakin kerran. jos ei ole kakkinut, mutta oksentaa, voisiko kyseessä olla suolitukos. jos on NIIN ÄKKIÄ LÄÄKÄRIIN!!!

Äänestä
  • Hän on jo vastannut, että koira kakkii ja pissii normaalisti.

    Äänestä

  • mitä aloittaja vastasi kirjoitti:

    Hän on jo vastannut, että koira kakkii ja pissii normaalisti.

    roosa kakkii ja pissaa ja leikkii ja juoksee normaalisti. Vatsan seutu vaan on kipeä. Ja ollaan menossa eläinlääkäriin. Enkä halua tänne mitään tappelua, yritin ystävällisesti kysyä neuvoa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vatsakipuja?? kirjoitti:

meidän mäyräkoira tyttö on 5kk vanha. Nyt parin päivän ajan roosa on nukkunut tosi tosi paljon, ei anna koskea vatsan seutuun, murisee ja ärisee heti. Eilen vatsa oli tosi pömpöllään. Mistä on kyse? Roosa kuitenkin jaksaa leikkiä yms. Mutta vatsakivut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu