Onko kellään kokemuksia kyseisestä digiboksista? Se on tallentava boksi, jossa on tallentava dvd -asema.
Vastaukset 3
Tuo ei ole varsinaisesti digiboksi, vaan digivirittimellä ja kovalevyllä varustettu DVD tallennin. Siitä puuttuu tallentavassa digiboksissa olevia ominaisuuksia, kuten esimerkiksi toinen viritin.
Toisaalta tuossa on polttava DVD, jota ei digiboksissa ole.- viritin
Ei tallentavassa digiboksissakaan ole välttämättä kahta viritintä. Sillä ei vain silloin pysty katsomaan eri kanavanippua kuin mitä tallentaa.
Oleellisempi ero "oikeiden" digiboksien ja näiden digivirittimellisten DVD-tallentimien välillä on se, että oikeat digiboksit tallentavat digitaalisen virittimeltä tulevan transport streamin kovalevylle sellaisenaa, sisältäen mm. teksti-tv:n. Tallenuslaatua ei siis voi eikä tarvitse valita.
DVD-tallentimet taas perustuvat usein vastaaviin analogivirittimellisiin laitteisiin ja niissä "tallennuspuoli" saakin analogista signaalia, joka digitoidaan ennen tallennusta, kuten ennenkin. Tämä lienee todennäköisin syy tekstityksen puuttumiseen. Laitteen pitäisi osata ns. demuxata lähete ja liittää sitten tekstitys tallenteeseen.
- käyttö
Ollut meillä viikon käytössä. Mitään isompaa ongelmaa ei ole ollut, mutta eipä kokemustakaan ole paljon. Yhteen tallennukseen ei tallentanut tekstitystä, syystä ei tietoakaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7052230Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3981247- 771049
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö223984Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65676- 46644
- 33637
- 34608
- 88597
- 41574