menijät/hakijat
pitäkää kiinni oikeuskstanne ,ettette joudu päiväkotijohtajan ohjenuoraan.Lupauksia ilamn tulosta < jatkotyöllistumisen suhteen alalle ,jos ette omaa sen koulutusta
pitäkää kiinni oikeuskstanne ,ettette joudu päiväkotijohtajan ohjenuoraan.Lupauksia ilamn tulosta < jatkotyöllistumisen suhteen alalle ,jos ette omaa sen koulutusta
Vastaukset 4
Vanhimmat
siellä päiväkodissa harjoittelussa. Etkö sanut tehdä kaikkea oman mielesi mukaan? Olet jo aiemminkin varoitellut tulevia harjoittelijoita, kerro ihmeessä tarkemmin mikä tökki.
näin ,että minua pomputettiin jatkon kanssa ,että saanko jäädä sinne päiväkotiin vaiko en ,siitä seurasi paineita ja minua kohdeltiin todella kurjasti .
Sinällään lapset olivat ihania ja monet vakkareistakin olivat todella ihania ja oli siellä kivaakin ,mutta juuri tää loputon epävarmuus(jonka loivat johtaja ja muutama vakkari omalla käytöksellään) toi peliin sellaisen kielteisen tunteen kun aina sai pettyä jo kerran luvatuun jatkoon.
Toivon ettei kukaan muu joudun samaan "liemeen" ,mutta tällä hetkellä menee hyvin.
johtajaa pomputti hänen oma pomonsa, eli ei luvannut jatkoa harjoittelullesi, välillä tääs näytti siltä että voitkon jatkaa. HArjoittelijatkin ovat arvokasta työvoimaa päiväkodeissa, joissa käsiä ja syliäkin tarvitaan. Ikävä kyllä päiväkodin johtajat ovat tulospaineissa kärvisteleviä pikkujohtajia, joita omat esimiehet "kiristävät": Siinä on puun ja kuoren välissä, kun pitää olla henkilokunnan puolella ja toisaalta työnantajan edustajana.
Huonoa käytöstä ei kyllä tuokaan oikeuta.
Kiva että sinulla menee nyt paremmin, oletko vielä päiväkodissa harjoittelemassa?
en oo harjottelussa.