Kuhmon riihisuolla tänää 3 sutta samaan läjään ja yhtä massuun, meni johonki pahkapuron maisemiin kuolemaan. Niistä 2 oli naarasta ja 1 uros, se jota mahalle ammuin oli varmaan nuori uros myös.
Huomen aamulla menen Heinävaaran maisemiin ammuskelemaan sielä on kuulemma liikkunut pieni lauma. Pitänee vaan ottaa paukkuja mukaan tarpeeksi. Odotelkaa te vaan niitä kaato lupia EU herroilta meikäläinen ei niitä tarvi.
"SALAKAATAJA"
minäpäs
ammuin 308:lla
4
605
Vastaukset 4
- jäi kirjoituksestasi
ip-osoite serverille!no mutta....kukas se jo on ovellasi.....kappas sehän on poliisi ja nyt poika häkki heiluu!
- Valtro
eipä taia oikee riittää todisteeks..sättii kirjottelu..
- hah haa
APRILLIÄ
mee vaan litkimään kuravettä!
- David Rocett
Tollaisi miehiä tarvitaan joka ampuu 3 sutta kerralla. Taidat olla väärällä alalla. Oletko harkinnut sotilasuraa tarkka-ampujana. Tai S.W.A.T
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901369
- 46748
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit56673- 85661
- 20659
- 53618
- 51592
- 47591
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o133587Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan191557