Ostin tuossa eilen farmarin 1.4 koneella vm.1995.On sellainen ongelma että kylmänä kone käy hyvin ja tasaisesti mutta kun kone lämpenee niin meinaa sammua.Varsin kiusallista esim kun tulee risteykseen tai valoihin. :)
Olen putsannut tyhjäkäyntisäätimen ja vaihtanut tulpat ja rassannut kaikki liittimet läpi vaihtanut ilmanputsarin ja etsinyt imuilmavuotoja ja ensiviikolla tulee vielä uudet tulpan-johdot.KERTOKAA MISSÄ VIKAA.... :)
Alkaa kohta loppua budjetti jos vikaa ei ala löytymään.Yksi vaihtoehto on viedä auto korjaamoon tietokoneeseen kiinni ja antaa setien kertoa missä vika piilee. :)
Escort STW 1.4 -95
meinaa sammua
2
445
Vastaukset 2
- vöörtti
oletkos koittanut vaihtaa ton huohotin venttiilin taitaa löytyä ford liikkeestä nimellä oil separator. se menee tukkeeseen ja vaikuttaa käyntiin. ja sitten ne letkut jotka lähtevät siittä venttiililtä siellä on sellanen T liitin ja jos letkut ovat löysästi siinnä kiinni niin ilma pääsee välistä.
- hmmm..
Missä nämä sijaitsee nämä maagiset jutut kun kaikki sanovat tuosta t-liittimestä ja huohottimesta? :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1081329
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku131982Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31864- 66713
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93672- 32655
- 18588
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 11498