Tämä on hullua

4315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Parin vuoden päästä tuokin on aivan tavallinen tietokone, voi olla jopa vanhenemaan päin.
Uskon, että pyörivät levyasemat jäävät pian historiaan ja siirrytään "ubs-muisteihin". Vähän kuin muistitikut nykyään...

Äänestä
  • mikä ubs-muisti? Niin mun muistitikkuni on usb-väylässä ja siinä on flash-muistia

    Äänestä

  • Teroten kirjoitti:

    mikä ubs-muisti? Niin mun muistitikkuni on usb-väylässä ja siinä on flash-muistia

    Olitpa tarkkana!
    No joo, paninkin tuon lainausmerkkeihin ja "ubbbs" muistissa sattui pieni muistivirhe. Mutta kerroppas mulle pystyisikö esim. Windows XP:n asentamaan vaikkapa 4Gt:n muistitikkuun (periaatteessa sopii) ja suorittamaan sieltäkäsin kaikki käyttöjärjestelmän toiminnot?

    Äänestä

  • Moterni.. kirjoitti:

    Olitpa tarkkana!
    No joo, paninkin tuon lainausmerkkeihin ja "ubbbs" muistissa sattui pieni muistivirhe. Mutta kerroppas mulle pystyisikö esim. Windows XP:n asentamaan vaikkapa 4Gt:n muistitikkuun (periaatteessa sopii) ja suorittamaan sieltäkäsin kaikki käyttöjärjestelmän toiminnot?

    Järjenmukaan voi. Mutta käytännössä en ole kokeillut.

    Mut jos sen määrittelis biossista siksi mistä asemasta häkee käyttiksen, paitsi sartti vois olla hitaampaa, vaikka olis "Usb 2.0 väyläkin)

    Tosin teoriastani en ole varma pelittääkö. Kokeile, sitten näet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helva kirjoitti:

Aivan hullua
http://plaza.fi/muropaketti/3dmark06-ennatyksen-metsastys-osa-4

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu