RyanAir haisee§

sddsfsdf

RyanAir vaihtelee aikatauluja miten sattuu. Itselle kävi niin ettei enää kannattanut lähteä. Lupasivat palauttaa rahat. Rahoja ei ole kuulunut yhteydenotosta huolimatta. Olen kuullut muistakin vastaavista. Pistän kuluttaja-asiamiehelle valituksen, saa nähdä onko sillä vaikutusta.

Lisäksi sinne soittaminen maksaa. Sähköpostilla on turha yrittää. Paska mikä paska. Oli viimeinen kerta kuin käytän tuota lentolomien Lidliä.

4

1805

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aurorax

      Kertoisitko mitä aikautaulua Ryanair on muuttanut? Ei ainakaan Tampereelta lähteviä... Ryanhan maksaa rahat takaisin jos aikataulu muuttuu yli 3h, ja joskus rahojen palautuminen voi kestää ihan järkisyistä. Luottokorttiyhtiön kautta palautuneet rahathan saat selville viimeistään kun tulee kotiin seuraava lasku (joka näyttää plussaa).

      Toki soittaminen maksaa, mutta niin maksaa muidenkin lentoyhtiöiden puhelinpalveluun (ja vielä reilusti enemmän). Itse olen lentänyt eri yhtiöillä useamman kuin kerran, eikä Ryanair niistä ole poikennut. Kun on tarkkana, ei ongelmia tule. Jos haluaa matkalle edullisemmin, on joistakin asioista oltava valmis tinkimään... Jokainen voi siis toimia ihan oman valintansa mukaan! Itse aion kyllä jatkossakin lentää Ryanilla edelleen edullisesti Dubliniin ja muualle Eurooppaan!

      • aurorax kax

        Hyvin on Ryanair toiminut joka kerta, kunhan ottaa itse vastuun, eikä vain odota kuljetusta kuin pässi narussa.


      • arau

        Rahat vei mut ei ilmoita saako koskaan takaisin.


    • Jusbe70

      En myöskään lähde moiseen arvosteluun. Aikataulut yleensä johtuu lentoyhtiöstä riippumattomista syistä ja Ryanilla lentäessä olen aina ollut ajallaan. Välillä jopa aikataulua edellä. Johtuu kaiketi heidän matkatavara politiikasta. jos laitat ruumaan tavaraa, niin se maksaa erikseen, joten kaikki pakkaa käsimatkatavaroihin kaiken mahdollisen. Aikaa säästyy...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      186
      7908
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      142
      5425
    3. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      150
      4333
    4. Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa

      Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.
      Maailman menoa
      4
      3509
    5. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      73
      2877
    6. Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan

      kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.
      Maailman menoa
      17
      2647
    7. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      11
      2563
    8. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      285
      2501
    9. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      147
      2410
    10. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      582
      2217
    Aihe