Ulisee ja naksuu

Johannapohanna

Mikähän mahtaa v.2000 Clioani vaivata sillä kun nopeusmittari näyttää 110 km/h alkaa autossa järkyttävä matalataajuuksinen ulina. Ääntä ei kuule enää 120:ssä tai 100:ssa. Voisiko syynä olla laakerit? Ei oikein pysty sanomaan mistä ääni tulee. Ääni ilmestyy tosiaan vain tuossa vauhdissa, oli alla lunta tai asfalttia. Toinen outo ääni on hitaasti ajettaessa takaa kuuluva napsunta. Onko kyseessä siis laakerivika, joka napsuu kaupungissa ja huutaa moottoritiellä?

1

2677

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NtiNäpsä

      Laakeripa se taitaa metelöidä siellä.Itselläni vastikään sama vika: yli 80 km/h vauhdissa ihme matala humina kuului takaa. Auto huoltoon ja tuomio: laakeri rikki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1167
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      832
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe