Mikähän on?

kyse on toisesta tissistäni. saattaa kuulostaa tyhmältä. mutta se on todella arka, nännin alla tuntuu pieni möykky, ja nännipiha punoittaa. Olen nuori, vaan 13 vuotias, joten onko normaalia kehitystä, vai jotin muuta?

kiitos jos vastaatte.
3482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

normaaleja kasvukipuja luulisin, ja oletko tyttö vai poika?

Äänestä

tyttö minä olen, ja kiitos vastauksesta!

Äänestä
  • Voit olla ihan huoleti. Rintasi ovat vain alkaneet kehittyä, juuri noin rintojen kehitys alkoi minullakin. Möykky oli milloin minkäkin kokoinen, mutta kyllä siitä vielä rinta kehittyy. =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viia kirjoitti:

kyse on toisesta tissistäni. saattaa kuulostaa tyhmältä. mutta se on todella arka, nännin alla tuntuu pieni möykky, ja nännipiha punoittaa. Olen nuori, vaan 13 vuotias, joten onko normaalia kehitystä, vai jotin muuta?

kiitos jos vastaatte.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu