Korotetut suojatiet 50 metrin välein ! Ettei tuota matkaa jakseta kulkea ? Joutaisi täyttää välissä oleva monttu,yhtä hyvinhän hidaste toimisi niinkin.Että näitä normidemaripaskojen kikkailuja riittääkin.Mitäpä asukkaat tykkää kun täräyksessä kuljettajan käsi luiskahtaakin äänimerkille ?
Vieremän koululaiset laiskoja/
typeriä ?
5784
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Opettele ajamaan niin että ote ratista on kyllin tukeva ja valitakin vasta sitten kun on kunnon aihe.
Lapsia pitää valistaa että tien voi ylittää kun pahoja riistokapitalistiautoilijasetiä ei näy,ei tarvitse jäädä vetkuilemaan suojatien reunaan odottaakseen autoa saadakseen pysäyttää sen kulkeakseen nokka pystyssä hidastellen yli.Ja nehän ovat koko päivän siellä keskitysleirissään eikä mitään asiaa kuljeskella tiellä,koko liikenteen ei ole syytä siis kokea haittaa korokkeista.
Missä aloittaja on koulunsa käynyt, kun ei osaa edes kirjoittaa.
Noin lyhyessä tekstissä oli useita virheitä.
Lisäksi lauseet olivat muodosteltu väärin,
tuosta ei saa edes korjaamalla selvää suomea,
pitäisi kirjoittaa aivan uudelleen.
sinne pätemään.Ei tänne suoli24:ään kannata mitään novelleja alkaa hiomaan,helmiä sioille.Pysytään asiassa,oliko sitä sinulla ?
Ne oppilaatko sen muka päättävät miten niitä suojateitä sinne tulee? Kaippa sen päättää kaupunki, joten miksei tuossa lue "Päättäjät laiskoja, typeriä?"