Kynnet ja verisuonet

Marsuni kynnen verisuoni on melko pitkä ja haluaisin saada sen lyhenemään. Saako sen lyhentymään niin että leikkaa monta kertaa verisuonen lähelle (ei verisuoneen) kun joku on joskus sanonut että silloin se vetäytyy takaisin lyhyeksi. Onko näin?? Onko muita keinoja saada verisuoni lyhenemään??
2230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse olen onnistunut saamaan verisuonen vetäytymään leikkaamalla usein (aina kun pystyy) verisuonen lähelle, koirilta ja marsuilta ainakin.
Toinen keino on sitten, että eläinlääkärin toimesta raa'asti vedetään kynsi verisuonineen halutusta kohtaa poikki, itse en siihen lähtisi, vaikka moni pitää sitä keinoa parempana...

Äänestä
  • Kiitos avusta! En taida kokeilla tuota raaempaa keinoa vain yritän saada kynnen vetäytymään:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyin vain kirjoitti:

Marsuni kynnen verisuoni on melko pitkä ja haluaisin saada sen lyhenemään. Saako sen lyhentymään niin että leikkaa monta kertaa verisuonen lähelle (ei verisuoneen) kun joku on joskus sanonut että silloin se vetäytyy takaisin lyhyeksi. Onko näin?? Onko muita keinoja saada verisuoni lyhenemään??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu