paluumuuttajat

Paluumuuttajat on ongelmana Suomussalmella. Jos muutatte niin äläkää ainakaan sitä isoa ongelmaa mukana tuoko, lapset ei ole tänne tervetulleita.
3288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

että mitä saamari ne lapset tässä ongelmana on, suomussalmi on täynnä ongelmalapsia ja varsinkin
alkoholisteiden lapset tuntuvat ottavan oppia vanhemmistaan. Paluumuuttajat pistävät asioita järjestykseen ja antaa uutta ilmettä suomussalmelle, kateellinenko oot, pelkäätkö reviirisiä, että se tullaan ottamaan pois.

Äänestä

Tervetuloa lapsiperheet asuttamaan Suomussalmea.

Äänestä

Laitappa reilusti oma nimesi ja vaikkapa numerosi niin jutellaan asiasta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ongelmana kirjoitti:

Paluumuuttajat on ongelmana Suomussalmella. Jos muutatte niin äläkää ainakaan sitä isoa ongelmaa mukana tuoko, lapset ei ole tänne tervetulleita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu