Pitäis saada pöytäkone ja läppäri nettiin yhdellä kaapelimodeemilla. Olisko tämmöinen reititin ratkaisu mun ongelmaan, kun en juuri näistä jutuista mitään tiedä niin kysyn teiltä jotka tiedätte. Kiitos vastauksista.
http://www.verkkokauppa.com/?page=http://www.verkkokauppa.com/main.php?path=verkkotuotteet
http://www.verkkokauppa.com/?page=http://www.verkkokauppa.com/main.php?path=verkkotuotteet
Vastaukset 5
Vanhimmat
jopa sillä 19,90 maksavalla ko. homma onnistuu. jos läppärissäsi on wlan-vastaanotin (langaton verkkokortti) niin silloin ehkä kannattaisi ostaa tuommoinen antennimalli jolloin ei olisi riippuvainen verkkojohdosta.
Hanki esim. Buffalon laita.
D-LINKIn boksit ovat täyttä p...
eikä laita
Kokemuksia on ties kuinka monesta D-Linkin vehkeestä. Nyttemmin kun noita laitteita on tullut uusittua niin ei kellään lähipiirilläkään enää ole noita D-Linkin laitteita. Kaikilla on ollut jotain ongelmia kyseisten laitteiden kohdalla. Kannattaa suosiolla pysyä erossa D-Linkin laitteista jos haluaa toimivan WLAN yhteyden.
Suosittelen enemmin vaikka Buffalon tai Linksyksen laitteita.
Todellakin samaa mieltä. Noita tyrkytetään joka paikassa, mutta kannattaa pysytellä visusti erossa. Tuli aikanaan taisteltua mm. yhden DWL-604 ADSL-routterin kanssa, vaihdettiin pari kertaa uusi tilalle. Ongelmat vain muutti muotoaan. Sittemmin niitä oli edesmenneessä PC-Superstoressa kokonainen hyllyllinen "vähän käytettyjä" vaihtolaitteita halvennuksessa.
Samoja kokemuksia langattomista verkkokorteista.
Mitä paskalla tekee kun ei ole peltoakaan.