Käsityölangat

Oletteko onnistuneet löytämään netistä verkkokauppaa, josta saisi neule- ja virkkauslankoja tilattua edullisesti?

Noihin löytämiini näyttää tulevan reilut toimituskulut, joten lähikaupasta taitaa saada samaan hintaan.
(Lähikaupassa kuitenkin on melkoisen suppeat valikoimat)

Niiaan ja kiitän, jo etukäteen, jos joku kertoo hyviä vinkkejä :)
41435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Edullisia virolaisia lankoja saa suomalaisen postimyynnin ehdoin täältä: http://www.lankakori.net/

Jos lankaa tarvitsee enemmälti, niin täältä saa yli 30 euron tilaukset ilman postikuluja ja hinnatkin näyttävät suunnilleen järkeviltä (ja valikoimaa on): http://www.lankalinja.fi/

Äänestä

montakin hyvää kauppaa netissä on, mutta ei ne sen edullisempia juurikaan ole ja postimaksut tulee yleensä lisäksi. Käsityökori on yksi paikka ja niitähän on vaikka kuinka paljon muitakin.

Äänestä
  • nettikaupoilla on euromääräinen raja, jonka yli menevistä tilauksista ei mene postikuluja, ja sitten taas pienissä tilauksissa voi olla postikuluvähennyksiä, jos tuotteet voidaan lähettää kirjeenä. Kai se on ymmärrettävää, ettei ne nettifirmatkaan saa postista tavaraa lähtemään ilmaiseksi, ja taas ei tavalliseen kauppaankaan ihniset pääse sisälle ilmaiseksi,(ellei asu naapurissa tai kävely/pyöräilymatkan päässä), kuluja ne on ne oman auton käytöstäkin aiheutuvat kulut ja bussimatkat. Että ei se tilaaminen välttämättä niin kauhean kallista ole netin kautta, vaikka joutuisi maksamaan postikulutkin. Eikä tarvitse käyttää omaa aikaakaan siellä kaupassa käymiseen :).
    Onneksi on molempia, tavallisia ja nettikauppoja, minä pääasiassa asioin netissä, kun kauppoihin on sellainen 40 km matkaa, ja harrastuksia niin paljon, ettei manuaali-shoppailulle ole aikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Netistä kirjoitti:

Oletteko onnistuneet löytämään netistä verkkokauppaa, josta saisi neule- ja virkkauslankoja tilattua edullisesti?

Noihin löytämiini näyttää tulevan reilut toimituskulut, joten lähikaupasta taitaa saada samaan hintaan.
(Lähikaupassa kuitenkin on melkoisen suppeat valikoimat)

Niiaan ja kiitän, jo etukäteen, jos joku kertoo hyviä vinkkejä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu