PEPILANDIA, TULEE SIPILIUSTALON VIEREEN. sisäänpääsymaksuna kanikka sahtia, tai kapan leipä. ei voitu suunnitella aaltosen kulmille, ettei kukaan aja alkon seinään.
HARTOLAAN
SUUNNITTEILLA
2696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ala sina jauha paskaa, olen Pepilandian vakioasiakas. Ovella tokottaa ja tonikan pyytaa Taimi. Toisinaan Helvi K. tuuraa Taimia. Sirkka se siella vasta tollisteleekin. Ja Pekka.
Onneksi Hartolan poliisivoimat ovat tehokkaat, ottavat kaikki Alkon seinaan ajajat verekseltaan kiinni. Ei Sysmassa.
Mutta hei. Syksylla se Pepi taas kirmaa pitkin markkinakenttaa. Siella se riemu irtoaa. Markkinoilla.
tehdää rehvit sahtiteltalle markkinoiksi, otan mukaan pallogrillin ja pääkallon. sahti teltassa on ilmeisesti tänä vuonna myymässä pepi ja kipinä.