Lahti +fysioterapia ko

Voisiko joku kertoa kokemuksia Lahden amk ja varsinkin fysioterapian ko siellä? Onko opetus tasokasta? Onko se tutkiva opiskelu hankala?
Olen muuttamassa Lahteen miehen työn vuoksi siksi kyselen. Missä on muuten parhaat fysioterapian ko?
1535
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jo pitkään fysioterapeutteja ja kaverini on sanonut, että Jamk on muutenkin arvostetuimpia ammattikorkeakouluja työmarkkinoilla. Lahdesta en osaa sanoa mitään, mutta Piramkista taas olen kuullut pelkkää huonoa. JOten luulisin, ettei LAhti ainakaan Piramkia huonompi ole!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sara86 kirjoitti:

Voisiko joku kertoa kokemuksia Lahden amk ja varsinkin fysioterapian ko siellä? Onko opetus tasokasta? Onko se tutkiva opiskelu hankala?
Olen muuttamassa Lahteen miehen työn vuoksi siksi kyselen. Missä on muuten parhaat fysioterapian ko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu