On tarjottu asuntoa kyseiseltä alueelta ja toivoisin mielipiteitänne. Millainen paikka asua? Onko rauhallista? Asiallisia kommentteja, KIITOS!
Asuinpaikkana
Mäentaus
71483
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mäentauksessa on, ainakin miun mielestä, ihan hyvä asua. Muuta haittaa en oo ite huomannu kuin sen, että yläkerran mölyapinat huudattaa musiikkia välillä niin että se käy hermoille. Mutta ei sitäkään yleensä tapahdu kuin viikonloppuna, viikolla ne on onneks hiljaa. Mäentauksessa asuu jonkin verran venäläisiä ja mustalaisia, eli jos et niistä välitä niin ei kannata muuttaa tänne. Ohi kulkeva rekkaliikenne ja teollisuus pitää jonkinlaista ääntä, mutta ei miusta ainakaan häiritsevästi.
"Mäentauksessa asuu jonkin verran venäläisiä ja mustalaisia, eli jos et niistä välitä niin ei kannata muuttaa tänne."
Näistä ei tietääkseni ole suurta haittaa ollut.
Asukkaista 95% on suomalaisia syntyperältään, niin myös mustalaiset.
En sanonutkaan että niistä jotain haittaa olisi. Kerroin vaan, että heitä siellä asuu. Miulle itellenion ykslysti mitä kansallisuutta tai rotua ihmiset on, mutta jollekin yksikin perhe/ihminen voi olla liikaa.
siellä vasenkätisiä, lihavia, homoja, lesboja, yksinhuoltajia ja värillisiä ym.
"mutta jollekin yksikin perhe/ihminen voi olla liikaa."
kiristääkö vanne päätäsi :-)
Asuinalueena siisti, eikä muutenkaan huonompi kuin Imatran asuinalueet yleensäkin.
Tietääkseni isännöintifirma hoitaa hyvin häiriötapaukset. Asumiseen liittyvissä ongelmatapauksissa ovat palvelualttiita. Ei valittamista.Siisti ympäristö ja viihtyisä asunto.
Asukas itse on vaikuttavin tekijä asumisviihtyvyydessä. Lähisukulainen asuu siellä. Tykkää kovasti asua.
pari vuotta sitten. Eikä mitään valittamista.
Kämppä oli siisti, samoin ympäristö. Ei tullut vastaan häiriköitä. Mitä nyt joskus joku soitti musiikkia kovalla, mutta missä nyt ei soittaisi.
Manneja liikkui aika paljon, mutta ei heistä mitään harmia ollut.