Maxell DVD-R 16x ei tunnistu

Nec:n DVD asema ND-3530A (Firmware 1.8) ei tunnista Maxell:n DVD-R 1-16x aihiota polttokelpoiseksi. Onkohan syynä Firmware versio ja mistähän saisi uuden version, kun PC:n valmistajalle ei ole päivitystä eikä NEC:llä juuri tähän DVD-asemaan, koska se on OEM-tuote?
2482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oothan testannu polttokelposuutta parilla maxelin levyllä? Joskus on susia joukossa.

Mulla oli sama ongelma.. päivitin firmwaren ja taas toimi. Jos et saa päivitystä niin heivaa necci pois ja osta uus. :D

Äänestä

Lg:n hdd/dvr ei tallenna Maxell dvd-r 1-16x levylle (5-pack , ohut kotelo) . Tallennus Maxell
dvd r 1-16x ja dvd rw 1-4x levyille onnistuu .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jno kirjoitti:

Nec:n DVD asema ND-3530A (Firmware 1.8) ei tunnista Maxell:n DVD-R 1-16x aihiota polttokelpoiseksi. Onkohan syynä Firmware versio ja mistähän saisi uuden version, kun PC:n valmistajalle ei ole päivitystä eikä NEC:llä juuri tähän DVD-asemaan, koska se on OEM-tuote?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu