Hyvä kuvanmuokkaus. ohj.?

Mikä ois hyvä kuvanmuokkaus ohjelma?
Mistä saa? Maksaako`?
62326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tai Paint Shop. Noin 300 €. Tai sitten on jossain semmonen kun Gimp. Se on aika hyvä ja vielä ilmanen.

Äänestä

... toisessa viestissä noita. Gimp ja cinepaint on hyviä vaikkakaan ei ihan photoshopin veroisia. Gimpin ja cinepaintin etu on, että ne saa suunnilleen mille alustalle tahansa ilmaiseksi, mutta photari pyörii linuxissa vain emulaattorin päällä. En tiedä miten photoshopin saa bsd:le, mutta intelmacille PSCS3 on parasta mitä nyt on saatavana. Et kertonut järjestelmääsi joten se tuskin BSD.

Äänestä

Phase Onen CaptureOnePro... Siis jos RAW-kuvaa lähdet työstämään!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


N.e.i.t.i.X kirjoitti:

Mikä ois hyvä kuvanmuokkaus ohjelma?
Mistä saa? Maksaako`?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu