Hei! Miten saa kaikki NPC hahmot uudestaan stadiin ja muille maille pyörimään, kun ne alkavat olla jo vähissä ;) Tai kaikki parhaimmat! Onko siihen koodia
tai jotain muuta..? Luin jostain että sellainen koodi olisi, mutta en musita paikkaa. Olen selaillut aijempiakin viestäjä kaaaus asti, mutta en löytänyt. Monia sims aiheisia sivujakin olen käynyt läpi. Kaikki lisäosat löytyy... Toivottavasti joku olisi avuksi.
tai jotain muuta..? Luin jostain että sellainen koodi olisi, mutta en musita paikkaa. Olen selaillut aijempiakin viestäjä kaaaus asti, mutta en löytänyt. Monia sims aiheisia sivujakin olen käynyt läpi. Kaikki lisäosat löytyy... Toivottavasti joku olisi avuksi.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kopsasin ihan radosimssistä, ole hyvä:
Tahtoo valmisperheet takaisin! Onko valmisperheiden elämä sotkettu jo kunnolla ja kaikki komeat alkuperäis NPC:t ja towniet jo napattu? Tekisi niiin mieli pelata taas samoilla lähtökohdilla kuin pelin ollessa vasta-asennettu, mutta ei huvittaisi luopua ladatuista? Naapurustot pitäisi siis saada nollattua ilman että ladatut katoavat. Kyllä onnistuu. Avaa kansio C:\Program Files\EA Games\The Sims 2\TSData\Res\UserData\Neighborhoods ja kopioi naapurustokansiot sieltä Omat tiedostot/EA Games/The Sims 2/Neighborhoods. Huomaa, että tämä toimi poistaa kaikki omat perheesi!
Kiitoksi sinulle :D
NPC:t on hahmoja joilla EI voi pelata eikä niiden kanssa voi oikeastaan tehdä mitään, esim. palomies.
Tavallisen pelin kylillä kuljeskelevat simit on townieita.
Onkos kukaan testannut tätä: kun laittaa boolPropin ja klikkaa postilaatikkoa shiftin kans, ja siitä kun valkkaa kohdan "DBG force create townies", tekeekö tuo uusia rtownieita vai mitä tuo tarkottaa?
Voi todellaki tehdä jotain! Mulla ainakin on yhden simin aviomies ex-palomies. Siis se toimi palomiehenä kunnes muutti taloon niin sillon siit tuli työtön.
Sims 2:ssa voi kommunikoida KAIKKIEN NPC-tyyppejen kanssa ja näin ollen myös esim. mennä naimisiin.
näin se menee.