aikuisesta chihuahuasta.. Sanokaas mielipiteitänne? Pentu ajasta ei ole mitään tietoa, koira on ollut monella omistajalla.
Tässä pähkäillään mitä tehdään :( Jotenkin vaan se reppana säälittää ja ihan sen vuoksi tekisi mieli ostaa se.
Tässä pähkäillään mitä tehdään :( Jotenkin vaan se reppana säälittää ja ihan sen vuoksi tekisi mieli ostaa se.
Vastaukset 8
Vanhimmat
säälistä.
Sinänsä juttu kuullostaa vähintäänkin epäilyttävältä!
Ja miksi koira on kiertänyt jo monta paikkaa?
Onko se joku ongelmakoira, ja onko koiraa myyvä ihminen joku tuttusi vai siulle tuntematon?
Mistä maasta koira tulee?
Onko sillä paperit?
Koira on rajan takaa, ja sillä on venäläiset paperit mistä ei kyllä mitään tolkkua saa. Ainakin rokotukset siihen on merkitty niin, että ymmärtää.
Koira muuten näyttää terveeltä ja on sitä ollutkin reilun vuoden verran.
Koira on tällä hetkellä naisella, joka on sairastunut niin ettei voi koiraa enää hoitaa.
Siis käytänössä koira on "rakki" koska
sillä ei ole suomessa rekisterikirjaa.En maksaisi moisesta kuin 200. Rokotuksista ei takuuta vai ovatko annettu suomesa.
Koiran ikä myös tuntematon perinnölisitä sairauksista ei tietoa ?
Suuremmilta suruilta säästyt kun
et koiraa osta.
älytön..itse en ostaisi vaan laittaisin tonnini mieluummin pätevän asiansa hoitavan kasvttajan taskuun..
tehtailua/pimeetä kauppaa ei pidä kannattaa missään nimessä sen tilalle tulee aina uusi reppana jota käy sääliksi älä kannata sitä..
unohda ja sano että aikuinen paperiton koira saa kodin teiltä jos tarvetta on mutta maksamaan en ryhtyisi kuin minimihinnan ehkä 300 koska ei papereita ja koira siis silloin seropi.
muutama satanen lisää ja osta paperilinen.
Tai maksa max 200 e. Tuollainen trokaaminen tosin saataisiin loppumaan vain, jos ihmiset lakkaisivat säälistä ostamasta koiria älyttömillä hinnoilla.
En ostaisi säälistä.Minullakin on rajantakaa koira joka olli villi se ei ollut ihmisiin totunut,kesytin sen.Joku olli otanut sen kiini ja vienyt sen koiratarhaan.Se ollis lopetetu jos sitä ei ois kukaan huolinut.Nyt on mitäparhain ystävä.Se olli vain karansissa et katovat et on terve.Enkä maksanut kuin sen ruuvan se olli markaikaan 100mk.Enen ei kukaan maksanut sekarotuisesta yhtään mitään.Ihmiset on tulut ahneeksi.Mielestäni ei pitäisi maksaa kuin senveran et ruoka ja rokotukset.Mutta jos otanut itseleen lemiksi ensiksi ja ei kykene hoitamaan niin antaa siloin pois eikä rahaa.Niin oon minäkin saanut rotukoiria.Toivon et ei raha mene eläiten edelle.
Älä missään nimessä tuolla hinnalla osta, kun saat paperillisenkin samaan hintaan!!!
Itse aikoinaan ostin tällaisen ns. "paperittoman rotukoiran" on aivan selkeästi rotuisensa näköinen, kokoinen ja luonteinen, mutta siltikään ei ole varmuutta rodusta, koska todiste siitä puuttuu!
Toinen ikävä puoli on se, ettei tiedä koiran vanhempien terveydestä ja luonteesta. Onneksi tämä on kuitenkin osoittautunut hyväksi koiraksi.
Me ostimme koiramme ihan 8-viikkoisena ja maksoimme siitä yli puolet vähemmän kuin tuo sinun myyjäsi koirasta pyytää.
Ei siis kannata ostaa! Ei ainakaan säälistä ikinä! Kyllä teillekkin löytyy ihana paperillinen koira samaan hintaan.
HEI OSTA VAAN KOIRA, SAAHAN KODIN EIKÄ JOUDU KIERTOON. PAPERITON KOIRA ON IHAN YHTÄ HYVÄ KUIN PAPERILLINEN,VOIN KOKEMUKSESTA SANOA.