hyh

aamulla

se oli kuin vainaa

kylmä
kova
tunteeton
ja painoikin varmaankin
ainakin tonnin

se oli ...lyijynraskas


känny...siis

mitä se oli minulle
merkinnyt ?

toivoa
odotusta
uskoa
rakkautta

viestejä

nyt se edusti
jotain
siitä mikä oli
kuollut

siksi se varmaankin
oli sellainen

aamulla
1135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kummallinen kapistus,
joka viestittää toivoa,
kunnes usko kuolee,
sitten se vaan on,
pelkkä kännykkä.

:(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rocellii kirjoitti:

aamulla

se oli kuin vainaa

kylmä
kova
tunteeton
ja painoikin varmaankin
ainakin tonnin

se oli ...lyijynraskas


känny...siis

mitä se oli minulle
merkinnyt ?

toivoa
odotusta
uskoa
rakkautta

viestejä

nyt se edusti
jotain
siitä mikä oli
kuollut

siksi se varmaankin
oli sellainen

aamulla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu